Gowin o zapaści w górnictwie i aferze taśmowej

Jarosław Gowin, Andrzej Sośnierz i Grzegorz Tobiszowski odnieśli się we wtorek (19 maja) do ostatniej odsłony afery taśmowej. W ujawnionym w poniedziałek stenogramie zapisu rozmowy m.in. o górnictwie między Elżbietą Bieńkowską (wówczas wicepremier) i Pawłem Wojtunikiem (szefem CBA). „Ministerstwo Gospodarki, generalnie w d… miało całe górnictwo przez całe siedem lat” – takie stwierdzenie Bieńkowskiej widnieje w zapisie rozmowy, podsłuchanej przed rokiem w słynnej restauracji „Sowa i przyjaciele”, ujawnionym przez tygodnik „Do Rzeczy”.

Prawdopodobnie sprawą zajmie się prokuratura, gdyż odpowiednie doniesienie miał złożyć jeden z dziennikarzy tygodnika. Na razie poseł Jarosław Gowin (Polska Razem) skrytykował bierność ówczesnej wicepremier i działalność Ministerstwa Gospodarki względem górnictwa węgla kamiennego i energetyki.

– Gorąco zachęcamy, by zapoznać się z zawartością tego nagrania, zwłaszcza mieszkańców Śląska. Najwyższy śląski przedstawiciele w rządzie Donalda Tuska, pani wicepremier Elżbieta Bieńkowska wprost przyznaje, że rząd miał pełną świadomość dramatycznej sytuacji w śląskich kopalniach i całym górnictwie, że nic z tym nie zamierzał robić. Równocześnie pani wicepremier przyznaje, że Ministerstwo Gospodarki dopuściło właściwie do rozkradania górnictwa. Znajdujemy się na Śląsku, w regionie, który szczególnie ceni ciężką pracę, szczególnie zwraca uwagę na to, w jaki sposób wydawane są publiczne pieniądze. To, co ujawnia zawartość rozmowy premier Bieńkowskiej z ministrem Wojtunikiem jest dowodem na to, że rząd świadomie doprowadził górnictwo na Śląsku….

Poseł Gowin mówił dziennikarzom, że wiosną zeszłego roku premier Donald Tusk wysłuchał opinii ekspertów o krytycznej kondycji górnictwa węgla kamiennego i konieczności szybkich działań, nie uczynił nic w tej sprawie, a będąc na Śląsku mówił o dobrej sytuacji w górnictwie.

Opozycja uważa, że Bieńkowska powinna podać się do dymisji. Obciąża również rząd odpowiedzialnością za skutki pakietu klimatycznego. Poseł Gowin powtórzył, że jeśli jesienią zjednoczona prawica wygra wybory i stworzy rząd, to rząd ten wypowie pakiet klimatyczny.

źródło: nettg.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *