Gowin: Piotr Duda powinien przeprosić

15 Styczeń 2015

Chodzi o jedną z ostatnich wypowiedzi szefa “Solidarności”, w której groził posłom ze Śląska, mówiąc: “my wiemy, kim jesteście, znamy wasze adresy, wiemy, gdzie mieszkacie i immunitet wam nie pomoże”.

Jarosław Gowin jest zdania, że takie słowa w ogóle nie powinny paść, a Piotr Duda powinien wycofać się z nich i przeprosić.

– Nawet gdyby “Solidarność” była moim sojusznikiem politycznym, to powiedziałbym to samo – mówił Jarosław Gowin, szef “Polski razem”.

Jego zdaniem nie ma potrzeby, żeby sprawa była skierowana do prokuratury: – Tu nie było groźby takiej, że  “my przyjdziemy i was pobijemy”. Tutaj była groźba taka, że będą pikiety pod domami czy coś w tym rodzaju – tłumaczył w Poranku RDC.

Z kolei górnicy twierdzą, że premier Kopacz doprowadzi do egzekucji polskiego górnictwa. Szef “Polski razem” mówi, że w ten sam sposób ocenia skutki działań pani premier i rządu. – W gospodarce, w tym także w górnictwie, powinien obowiązywać racjonalny rachunek zysków i strat. To, co przedstawił rząd, nie jest żadną propozycją reformy, to jest tylko wrzucenie kilku miliardów złotych w to, żeby kupić sobie trochę czasu – mówił.

Jarosław Gowin uważa, że rząd zmarnował czas, w którym mogłaby być przeprowadzona restrukturyzacja i teraz chce zrobić to w ostatniej chwili. – Uważam, że te kopalnie są do uratowania oraz miejsca pracy – twierdzi. – Krzysztof Domaradzki jest człowiekiem, który buduje nowoczesne fabryki. On już pół roku temu przedstawił propozycję kupna tych kopalń. Robi to nie dlatego, że chce czerpać zyski, tylko dlatego że chce je uratować – mówi.
Źródło: RDC | Autor: KG