Gowin: Po aferze taśmowej ministrowie mogą być szantażowani

„Chcemy wspólnie działać na rzecz odsunięcia od władzy obecnej koalicji rządowej. Afera taśmowa paraliżuje rząd. Nie wiadomo, czy ministrowie nie są szantażowani. Stan państwa, który wyłania się z nagrać woła o pomstę do nieba.” – mówił dziś rano Jarosław Gowin. Prezes PRJG był gościem radiowej Jedynki. Tematem rozmowy była m.in. współpraca partii prawicowych, nowe nagrania opublikowane przez tygodnik Wprost.

[ODSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY]

„Za wcześnie by przesądzać, czy dojdzie do porozumienia umożliwiającego zjednoczenie prawicy. Na pewno jednak tylko zjednoczony obóz prawicy jest w stanie odsunąć od władzy tę ekipę” – podkreślił prezes PRJG. „Prawica jest wewnętrznie zróżnicowana programowo. My stawiamy przede wszystkim na przedsiębiorczość, usuwanie barier utrudniających prowadzenie działalności gospodarczej. Chcemy zrównania szans polskich firm z zagranicznym inwestorami” – mówił.

„Wyborcy oczekują od nas powrotu do idei, które przyświecały nam w połowie pierwszej dekady XXI wieku. Powrót do idei IV RP, powrót do idei moralnej odnowy polskiego życia publicznego jest konieczny. Udowadniają to nagrania, które od kilku tygodni elektryzują opinię publiczną” – podsumował Gowin.

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *