Gowin: PO bez hamulców moralnych

Została wymuszona przez nacisk opinii publicznej. Mam wrażenie, że w ostatnich dwóch dniach wartość Ostachowicza jako specjalisty od PR dramatycznie spadła. Najpierw naraził koalicję rządową na gigantyczną stratę wizerunkową, a teraz nie znalazł odwagi, żeby osobiście poinformować o swojej decyzji.

„Super Express”: – Jak pan odebrał rezygnację Igora Ostachowicza ze stanowiska w PKN Orlen?

Jarosław Gowin: -Została wymuszona przez nacisk opinii publicznej. Mam wrażenie, że w ostatnich dwóch dniach wartość Ostachowicza jako specjalisty od PR dramatycznie spadła. Najpierw naraził koalicję rządową na gigantyczną stratę wizerunkową, a teraz nie znalazł odwagi, żeby osobiście poinformować o swojej decyzji.

– Czyli to nie tak, że Ostachowicz pomyślał, że to nie w porządku wykorzystywać swoją pozycję do zdobycia pracy? Wymusiła to opinia publiczna?

– Nie do pojęcia jest to, że ktoś z fotela najbliższego doradcy premiera może mieć czelność przechodzić do zarządu największej spółki państwowej. Jeżeli Igor Ostachowicz jest tak świetnym fachowcem, to przecież powinien zrobić karierę w prywatnym biznesie, a nie szukać zatrudnienia w spółce z udziałem państwa.

– Czy media stanęły w tej sprawie na wysokości zadania?

– Zarówno rezygnacja Igora Ostachowicza, jak i przekazanie przez minister Wasiak horrendalnie wysokiej odprawy na cele charytatywne to wynik nacisku ze strony opinii publicznej i mediów. Odbieram te naciski zdecydowanie pozytywnie. Rządzący, nawet jeśli nie mają oni skrupułów moralnych, to liczą się ze stratami wizerunkowymi. Zarówno sprawa Igora Ostachowicza, jak i minister Wasiak pokazuje jednak, że wszelkie hamulce moralne w PO puściły.

źródło: se.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *