IMG_8639-20-4

Gowin: Polacy muszą chcieć wrócić z Londynu i zamieszkać w Polsce. W Warszawie, Krakowie i na bogatej polskiej wsi

01 Marzec 2014

Wracajcie z Londynu i mieszkajcie na polskiej wsi. Bogatej polskiej wsi! Tu gdzie bije tętno Polski – mówił Jarosław Gowin na konwencji wiejskiej PRJG. W czasie konwencji doszło do oficjalnego dołączenia środowiska Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego do Polski Razem Jarosława Gowina.

„Dziś Polska potrzebuje nowej prawicy. Stawiamy na gospodarkę, ona jest dziś najważniejsza. Środowisko SKL zawsze dobrze to rozumiało. Dlatego dziś razem tę nową prawicę budujemy. Domagamy się obniżenia o połowę kosztów pracy, uproszczenia podatków. To doprowadzi do bogactwa obywateli. Chcemy skromnego państwa i bogatych obywateli to przesłanie naszego programu. Nie jesteśmy prawicą, którą satysfakcjonuje pozycja moralnego zwycięzcy. My budujemy prawicę, która chce zwyciężać. Obiecuję Wam, że normalna prawica będzie rządzić Polską!” – zadeklarował Gowin.

Konferencja rozpoczęła się minutą ciszy dla uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Zebranych gości przywitał Marek Zagórski, były prezes SKL. „Dziś środowisko SKL potwierdziło wolę budowy z PRJG nowej, szerokiej formacji centroprawicy. 17 lat temu różne struktury polityczne połączyły się tworząc SKL. Dziś nastąpił powrót do korzeni. PRJG jest partią umiaru rozsądku i sprawiedliwości. Uwzględnia potrzeby polskiej wsi. Polska prowincja potrzebuje nowej polityki. Polityki opartej na faktach, a nie na dogmatach czy uprzedzeniach” – mówił Zagórski.

„Kluczowe jest rozsądne wydawanie pieniędzy w perspektywie 2014-2020. To będą ostatnie duże pieniądze dla wsi. Rozwój infrastruktury technicznej, wsparcie kapitału ludzkiego na wsi ma kluczowe znaczenie dla rozwoju całej Polski. Na to powinny być wydane pieniądze z Unii”  – zwrócił uwagę Zagórski.

W konwencji wziął udział były minister rolnictwa Artur Balazs. ”Liderzy PRJG to ludzie cieszący się autorytetem. Są ekspertami, ludźmi z doświadczeniem, ale to też powiew świeżości” – podkreślił Balazs.

„Naszym zadaniem jest poprawa życia dla mieszkańców polskiej wsi, gdzie brakuje dostępu do służby zdrowia dla ludzi starszych, do nauki angielskiego”mówił eurodeputowany Paweł Kowal, szef Rady Krajowej Polski Razem Jarosława Gowina. Kowal nawiązał do bieżących problemów polskiego rolnictwa. Zwrócił uwagę, że „problem wieprzowiny nie jest tylko problemem polskiej wsi, jest problemem całej Polski. Dziś wieprzowina, jutro mleko. Przed nami zadanie, żeby sprawa wsi nie była tylko problemem wsi, ale sprawą całej Polski”.

POBIERZ ZDJĘCIA Z KONWENCJI