Gowin: Polacy oczekują dużo większych zmian od partii rządzącej, nie tylko wizerunkowych

24 Czerwiec 2015

– Kibicuję wszystkim tym, którzy chcą odnowienia Platformy, ale trudno mówić o zmianie jakości – mówi o zmianach w PO Jarosław Gowin w „Polityce przy kawie” w TVP1.

Jarosław Gowin zapowiedział, że na początku lipca podczas katowickiej konwencji przedstawione zostaną źródła finansowania wyborczych obietnic. – Chcemy m.in. opodatkować zagraniczne sklepy wielkopowierzchniowe i sektor bankowy. A przede wszystkim stworzyć dobre warunki do rozwoju dla małych i średnich firm – przekonywał.

Jarosław Gowin przyznał, że są różnice programowe dotyczące gospodarki pomiędzy Polską Razem a PiS. – Ale propozycje złożone przez Beatę Szydło w pełni popieram – zadeklarował. Zapewnił, że już wkrótce – pomiędzy 3 a 5 lipca w Katowicach na konwencji programowej przedstawione zostaną źródła finansowania. – Chcemy opodatkować zagraniczne sklepy wielkopowierzchniowe, sektor bankowy, telekomy i sektor ubezpieczeniowy – zapowiedział.

– Chcemy także i to jest najważniejszy punkt naszego programu, stymulować rozwój polskiej gospodarki. Stworzyć dobre warunki do rozwoju dla małych i średnich firm – zapowiedział. Mucha oceniła, że suma przychodów proponowanych przez Gowina daje około 10 mld złotych. A jej zdaniem, by sfinansować obietnice PiS potrzebne są setki miliardów.

Gowin pytany był także o to, dlaczego Jarosław Kaczyński nie zamierza być premierem po wyborach. – Ma świadomość, że polscy wyborcy oczekują zmiany pokoleniowej. Chyba jest takie oczekiwanie, że na czele przyszłego rządu powinny pojawić się nowe twarze – powiedział. I dodał, że kontaktuje się ostatnio bardzo często z Jarosławem Kaczyńskim. – To jest człowiek pełen politycznej pasji, który jest przygotowany do rządzenia, ale zdecydował się przekazać pałeczkę – mówił Gowin. – Kaczyński myśli o Polsce z pasją, jak o państwie, które jest silne, przejmuje kontrolę nad obywatelami. To jest główna oś różnicy między nami. My chcemy państwa, które jest partnerskie w stosunku do obywatela.

Oglądaj program: tvp.pl