Gowin: Polska potrzebuje więcej wolności

Jarosław Gowin wziął udział w ankiecie „Rzeczpospolitej” i odpowiedział na pytania, które gazeta przygotowała dla wszystkich kandydatów do Parlamentu Europejskiego. 

Prezes Polski Razem przedstawił swój pogląd między innymi na temat przystąpienia Polski do strefy euro: „Kryzys jest w bardzo dużym stopniu spowodowany przez wspólną walutę. Co więcej, przynależność do strefy euro uniemożliwia tym krajom wyjście z kryzysu przez dewaluację. Jedynym rozwiązaniem jest kontrolowany demontaż strefy euro i powrót do walut narodowych. Jest wysoce wątpliwe czy unia monetarna przetrwa w obecnej formie najbliższe lata. Dlatego zajmujemy jednoznaczne stanowisko, że Polska nie powinna wchodzić do strefy euro.”

ZAPOZNAJ SIĘ Z CAŁĄ ANKIETĄ

W ankiecie Jarosław Gowin pozytywnie ocenił wyścig państw członkowskich w obniżaniu stawek nominalnych CIT i PIT, którego rezultatem jest spadek znaczenia tych podatków dla budżetów krajowych.

Prezes PRJG oznajmił też, że Polska Razem chce obniżenia minimalnych stawek akcyzy na paliwa.

„Polityka rodzinna powinna pozostać w wyłącznej kompetencji państw członkowskich. Unia Europejska oczywiście nie powinna mieć żadnych kompetencji w obszarze prawa rodzinnego, w zakresie regulacji małżeństw czy aborcji.” – napisał w ankiecie Gowin.

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *