Gowin poparł kandydata PiS na prezydenta Radomia

Lider Polski Razem Jarosław Gowin udzielił poparcia ubiegającemu się o reelekcję prezydentowi Radomia Andrzejowi Kosztowniakowi, który jest kandydatem PiS w nadchodzących wyborach. Z list PiS do rady miejskiej startować będą przedstawiciele Polski Razem.

Gowin mówił we wtorek, że poparł Kosztowniaka, bo ten w ciągu ostatnich ośmiu lat udowodnił, że jest dobrym gospodarzem Radomia. „Poparliśmy Andrzeja Kosztowniaka nie dlatego, że jest politykiem Prawa i Sprawiedliwości, a z tą partią mamy porozumienie o współpracy w wyborach, ale ze względu na jego dorobek jako samorządowca” – deklarował Gowin na konferencji prasowej w Radomiu.

Lider Polski Razem podkreślił, iż ceni prezydenta Radomia za to, że potrafi w swoich działaniach „kierować się nie logiką sporu partyjnego, tylko interesem mieszkańców i dobrem miasta”. „W samorządach nie ma miejsca na partyjniactwo, na ideologię. W samorządach chodzi o to by oddawać je w ręce dobrych gospodarzy” – zaznaczył Gowin.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu i działacz PiS Dariusz Wójcik podkreślił, że na listach tej partii do rady miejskiej w Radomiu tylko 30 proc. zajmują członkowie Prawa i Sprawiedliwości. Pozostali kandydaci na radnych to przedstawicie innych ugrupowań: Prawicy Rzeczypospolitej, Solidarnej Polski, Polski Razem, a także m.in. Solidarności oraz lokalnych stowarzyszeń.

O fotel prezydenta Radomia ma się ubiegać ośmioro kandydatów. PO wystawiło posła Radosława Witkowskiego, PSL – wiceprezydenta miasta Krzysztofa Ferensztajna, Kongres Nowej Prawicy – przedsiębiorcę Roberta Dębickiego. Kandydują też: popierany przez SLD b. dyrektor jednej ze szkół ponadpodstawowych w Radomiu Wojciech Bernat, posłanka niezrzeszona Marzena Wróbel (Komitet Wyborczy Wyborców Marzeny Wróbel), przedsiębiorca Krystyna Suszyńska (KW Stowarzyszenia Wolny Radom) oraz Paweł Stępień z KWW „W Trosce o Radom”.

źródło: rp.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *