DSC_7699

Gowin: Potrzebna jest nowa układanka na prawej stronie sceny politycznej

30 Maj 2014

„Uzyskaliśmy wynik który nas nie satysfakcjonuje, ale daje nam mandat do tego aby dalej działać.” – mówił dzisiaj w Sednie Sprawy, Radia Plus Jarosław Gowin. „Będziemy kontynuowali pracę nad tym projektem. Poza tym ukazał się już pierwszy powyborczy sondaż, w którym mamy 4%, czyli nasze poparcie rośnie, w przeciwieństwie do innych małych partii, takich jak Twój Ruch czy Solidarna Polska.”

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY

„Potrzebna jest nowa układanka na prawej stronie sceny politycznej – możemy się dogadać i z Solidarną Polską i z KNP i z PiSem.” – przyznał prezes PRJG – „Jest rzeczą jasną, że jeśli nic się nie zmieni po prawej stronie to po 2015 roku Polską będzie rządzić Tusk z Millerem.”

„Programowo między Polską Razem a PiS jest przepaść. Pod względem gospodarczym najbliżej nam to nowej prawicy, ale dzieli nas antyeuropejskość Janusza Korwin-Mikkego i jego kultura polityczna.” – powiedział Gowin.

„Polska lewica zarówno postkomunistyczna, jak i ta skrajnie lewacka jak ta spod znaku Palikota jest skrajnie antykościelna. Oznaczanie gabinetów lekarzy, którzy podpisali „Deklarację wiary lekarzy”, bo słyszałem już o takim pomyśle, przypomina mi stygmatyzowanie Gwiazdą Dawida.”

Jarosław Gowin przyznał, że nie widzi nic złego w tym, że lekarze podpisali taką deklarację. „Jest rzeczą oczywistą, że są takie rodzaje zabiegów, które budzą wątpliwości moralne i nikt nie powinien być zmuszany do ich wykonywania.”

Prezes Polski Razem zauważył, że w Polsce są środowiska którym trudno pogodzić się z tym, że katolicy na powrót po 1989 wrócili do życia publicznego.

„Bardzo się cieszę, że w referendum krakowianie opowiedzieli się przeciwko igrzyskom. Takie było od początku stanowisko Polski Razem, traktujemy to jako nasze małe zwycięstwo.” – powiedział na końcu Jarosław Gowin.