maly-obrazek

Gowin: prezentujemy program normalnej, wolnorynkowej prawicy

16 Luty 2014

„Prezentujemy dziś program normalnej, zdroworozsądkowej, wolnorynkowej prawicy. Taki program jest dziś potrzebny, bo choć PO i PiS obiecują Polakom zieloną wyspę wolności, to w praktyce zmieniają Polskę w czerwoną wyspę socjalizmu – mówił w niedzielę Jarosław Gowin.  Pod hasłem „Droga do bogactwa. Konstytucja wolności gospodarczej” odbyła się prezentacja priorytetów programowych Polski Razem Jarosława Gowina.

[PRZECZYTAJ PROGRAM „DROGA DO BOGACTWA”]

Gowin przedstawił najważniejsze punkty programu: wprowadzenie do Konstytucji limitu wydatków państwa na poziomie 35% PKB, przyjęcie konstytucyjnego zakazu zadłużania państwa, zastąpienie ZUS, KRUS i urzędów skarbowych jedną małą instytucją odpowiedzialną za pobór podatków oraz wprowadzeniu emerytury obywatelskiej.

Wiele uwagi poświęcił też potrzebie radykalnego przebudowy systemu podatkowego. „Zniesiemy obecne zróżnicowane i skomplikowane podatki, składki i fundusze i wprowadzimy jednolite opodatkowanie pracy na poziomie 20%. W ten sposób co miesiąc każdy otrzyma na rękę takie wynagrodzenie jakie obecnie stanowi jego pensja brutto!” – zapowiedział.

„Nie ukrywamy naszych inspiracji. Czerpiemy z dorobku Partii Konserwatywnej Margaret Thatcher i Partii Republikańskiej Ronalda Reagana. Nie ukrywamy też naszych aspiracji. Chcemy, żeby Polska gospodarka działała w takich samych ramach, w jakich działają gospodarki Szwajcarii, Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych.” – zadeklarował prezes PRJG.

W czasie konferencji szczegóły programu przedstawili politycy PRJG. Wiceprezes Iglicka-Okólska mówiła o emeryturze obywatelskiej, poseł Przemysław Wipler o „Polsce bez PIT”, wiceprezes Piotr Dardziński o wsparciu dla małych przedsiębiorców, a Stanisław Tyszka o reprywatyzacji i potrzebie udomowienia banków. Paweł Kowal mówił o walce z bezrobociem. „Czas zlikwidować nieskuteczne urzędy pracy i zastąpić je prywatnymi agencjami. Będziemy pilnowali tych 2 miliardów złotych, które rząd ma na walkę z bezrobociem, by  nie wydał ich na kursy florystyki z 8 godzinami włoskiego.” – zapowiedział szef rady krajowej PRJG.