elbląg

Gowin przedstawił kandydatów do PE z Warmii, Mazur i Podlasia

29 Marzec 2014

Liderem listy Polska Razem do Parlamentu Europejskiego z Warmii, Mazur i Podlasia jest poseł Jacek Żalek. Na drugim miejscu znajduje się Wiesław Łubiński- olsztyński przedsiębiorca prowadzący sieć szkół i przedszkoli, kanclerz Loży BCC.
Jarosław Gowin zaprezentował dziś w Olsztynie kandydatów tej listy do Parlamentu Europejskiego, pochodzących z Warmii i Mazur.


Lider Polski Razem powiedział, że dwie największe partie zaczęły prowadzić kampanię negatywną, która ma „podzielić Polaków”.

„Pierwsze spoty Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości pokazują, że będzie to brutalna kampania. Oba te ugrupowania będą chciały rozbić naród na obozy, a także dzielić Polaków. Tymczasem klasa polityczna powinna skupić się na tym, co ważne – mówił Jarosław Gowin, który dziś spotkał się z dziennikarzami w Elblągu. – „Spór sprzyja obu partiom, ale czy potrafią one odpowiedzieć na takie pytania jak skrócić kolejki w szpitalach? Albo jak zapobiec emigracji młodych Polaków?”

„Nam chodzi o obniżenie podatków, zmniejszenie biurokracji, pomoc przedsiębiorcom, walkę z bezrobociem i wsparcie dla polskich rodzin. Nie może tak być, że Polki rodzą dzieci w Wielkiej Brytanii i to brytyjska gospodarka później korzysta na wzroście naturalnym. Obecnie nasz kraj się wyludnia. Coraz więcej młodych Polaków wyjeżdża z kraju.” – powiedział prezes PRJG

Lider Polski Razem podkreślił: „My nie chcemy Polski podzielonej, my chcemy by Polska i Polacy była razem, nawet gdy różnimy się w sprawach politycznych, gospodarczych, polityki zagranicznej czy usytuowania Polski w Unii Europejskiej to chcemy współpracować ponad podziałami partyjnymi”.
Jarosław Gowin dodał, że Polska Razem nie reprezentuje „partyjniactwa, ale proste wartości i interesy Polaków”.
Z Warmii i Mazur do Parlamentu Europejskiego z listy Polska Razem oprócz Wiesława Łubińskiego kandydują także Renata Kobiela z Elblągu, radca prawny, członek Samorządowych Kolegiów Odwoławczych w Gdańsku i Elblągu oraz ekonomista Ryszard Adamczyk z Gołdapi.
Lider Polski Razem na Warmii i Mazurach były minister zdrowia prof. Wojciech Maksymowicz powiedział, że „to właśnie z tego regionu, który jest zapomniany w Warszawie, powinien iść sygnał do Parlamentu Europejskiego, że właśnie tu jest prawdziwa przedsiębiorczość, że właśnie tu potrzebne są pieniądze na rozwój, na biznes i na naukę”.
Maksymowicz podkreślił, że w „Parlamencie Europejskim powinni zasiadać ludzie, którzy znają doskonale potrzeby regionu, bo w nich mieszkają a nie tzw. spadochroniarze, nominowani przez swe partie na pierwsze miejsca list”.