Gowin: Rady gmin i powiatów bez polityki

Na poziomie samorządów nie powinna się liczyć przynależność partyjna, lecz doświadczenie we współpracy z ludźmi – uważa poseł Jarosław Gowin. Lider partii Polska Razem po raz kolejny poparł kandydatów do rad powiatów, gmin oraz Rady Miasta z list Ziemia Tarnowska.

Wybrane powinny zostać osoby, znające problemy mieszkańców – podkreśla poseł Jarosław Gowin. Na szczeblu gmin czy powiatów, legitymacja partyjna nie ma wielkiego znaczenia. Liczy się realna znajomość problemów mieszkańców. Natomiast na szczeblu regionów, tam gdzie potrzebna są duże struktury, tam się pojawia miejsce na partie polityczne. Mówiąc konkretnie – wielką koalicję partii centroprawicowych.

Mieczysław Kras – kandydat na Prezydenta Tarnowa wierzy w dużą liczbę mandatów w Radzie Miasta oraz powiatu. W radzie powiatu tarnowskiego powinniśmy zdobyć 10 mandatów, natomiast w wyborach do rady miasta Tarnowa, liczymy na cztery – uważa Mieczysław Kras.
Sam jednak w wyścigu do fotela Prezydenta Tarnowa nie wierzy w zwycięstwo. Dużym sukcesem będzie zajęcie trzeciego miejsca – dodaje Kras

Zdaniem kandydata Komitetu Wyborczego Ziemi Tarnowskiej, pierwsze dwa miejsca w wyborach na Prezydenta Miasta przypadną kandydatom wystawionym przez partie polityczne, którzy otrzymali dodatkowe wsparcie finansowe na prowadzenie kampanii.

źródło: rdn.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *