Gowin: Rozpoczęła się akcja legalnej grabieży oszczędności emerytalnych Polaków.

„Rozpoczęła się akcja legalnej grabieży oszczędności emerytalnych Polaków.” – powiedział Jarosław Gowin na dzisiejszej konferencji prasowej przed Centralą ZUS w Warszawie. W konferencji wzięli także udział prof. Krystyna Iglicka-Okólska, wiceprezes Polski Razem Jarosława Gowina oraz Marek Czarnecki, kandydat do Parlamentu Europejskego z list PRJG.
„Od wczoraj 16 mln obywateli zostało postawionych wobec pseudo-wyboru, rzekomo mają wybierać między ZUSem, a OFE. Tymczasem rząd promuje ZUS, o którym wiadomo, że już w 2022 roku będzie bankrutem. Mimo tego, że wybór jest pozorny apelujemy do tych 16 milionów osób, aby wybierali OFE, aby wybierali OFE w akcie protestu przeciwko zalegalizowanej grabieży. Nie może być tak, że bez protestu ze strony obywateli rząd okrada ich z ich oszczędności emerytalnych.” – Powiedział prezes Polski Razem Jarosława Gowina
Natomiast prof. Iglicka- Okólska powiedziała: „Zdajemy sobie sprawę, że nasz budżet będzie w 2022 roku niewypłacalny. Te emerytury i tak będą minimalne – apelujemy więc również do mediów aby informowały Polaków, o tym o czym każdy uczciwy polityk, każdy rzetelny dziennikarz powinni informować – o dywersyfikacji zabezpieczenia na starość. Jeśli zależy nam tak bardzo aby Polska zdywersyfikowała swoje źródła energii, żeby nie była zależna wyłącznie od gazu z Rosji – tak samo wszystkim Polakom potrzebne są inne źródła zabezpieczenia na starość. Apelujemy więc do Polaków, aby te 15% co do których rząd pozwolił nam wybierać – zostawili w OFE. Kasa ZUS jest po prostu pusta.”
Jarosław Gowin dodał: „Spotkamy się w miejscu symbolicznym. Za naszymi plecami jest jeden z wielkich pałaców, jakie wystawił sobie ZUS. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że władze ZUS na koszt obywateli organizują sobie bardzo kosztowne wycieczki. W ciągu dwóch lat tych prezes ZUS odbył 26 wyjazdów – to więcej niż jeden w miesiącu. Kosztowały nas one prawie pół miliona złotych – to są pieniądze, które wystarczyłyby na ok. 250 emerytur. Przyzwolenie na grabież drugiego filaru emerytalnego jest niczym innym jak przyzwoleniem na kolejne marnotrawstwo pieniędzy odkładanych na emerytury przez Polaków.
Marek Czarnecki powiedział: Stoimy przed siedzibą ZUS – jak państwo widzicie nie jest to skromny budynek – w całej Polsce tego rodzaju budynków jest wiele. To są budynki budowane z naszych składek. Marnotrawstwo w zakładzie ubezpieczeń społecznych zawsze było i nadal istnieje. Wystarczy przypomnieć przetargi na systemy informatyczne. To są nasze pieniądze, pieniądze budżetowe.

 

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *