Gowin: Rząd powinien poddać się do dymisji

„Rząd powinien podać się do dymisji. Zwrócimy się z apelem do wszystkich klubów parlamentarnych o konstruktywne wotum nieufności i powołanie rządu technicznego, który przygotuje Polskę do przedterminowych wyborów” – powiedział na konferencji w Krakowie prezes Polski Razem Jarosław Gowin.

Jarosław Gowin zwróci się z prośbą o poparcie wniosku o wotum nieufności dla rządu do byłych kolegów z Platformy Obywatelskiej. „Ta afera to tylko wierzchołek góry lodowej. Myślę, że koledzy z PO, teraz zrozumieli moje słowa krytyki wobec Donalda Tuska” – podkreślał stanowczo lider PRJG.

Równolegle Gowin postuluje powołania komisji śledczej w sprawie taśm „Wprost”. Jego zdaniem komisja powinna przyglądnąć się czy miały miejsce nielegalne naciski, rządu na Narodowy Bank Polski oraz czy Marek Belka, prezes rzeczonego banku, złamał zasadę niezależności instytucji. Zadaniem komisji byłoby również wyjaśnienie kontaktów świata biznesu z politykami oraz najwyższymi urzędnikami w państwie oraz zbadanie wpływu rosyjskich lobbystów na polski przemysł chemiczny i bankowy.

Zdaniem Prezesa Gowina skutkiem afery podsłuchowej ujawnionej przez „Wprost” powinna być dymisja ministra Sienkiewicza. ”Należy odwołać ministra Sienkiewicza, bo nie można dopuścić do tego, by najważniejsze osoby w państwie były podsłuchiwane. To świadczy o bezradności kontrwywiadu” – podsumował konferencję Gowin.

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *