Gowin: Sikorski w roli marszałka wyciągnie rękę do opozycji

– Uważam, że Radosław Sikorski w roli marszałka Sejmu będzie chciał się na nowo pozycjonować i wyciągnie rękę do opozycji, może nawet dalej niż chcieliby tego jego koledzy z PO – tak Jarosław Gowin (Polska Razem) skomentował na antenie TVP Info obawy opozycji o to, że obecny minister spraw zagranicznych na stanowisku drugiej osoby w państwie oznacza zaostrzenie konfliktów z rządem.

Minister Sikorski, zdaniem Gowina, chciał odejść do jednej z instytucji międzynarodowych i – jak powiedział gość TVP Info – był rozczarowany, że „na kilka lat ta droga jest przed nim zamknięta”. Według Gowina, Sikorski chciałby pozostać w rządzie, ale widziałby się też na stanowisku wicepremiera. „A to zdaje się zbyt wiele” – ocenił rozmówca Krzysztofa Ziemca – dla Ewy Kopacz.

– Stąd ten pomysł – kontynuował – żeby Radosław Sikorski został marszałkiem Sejm. – To będzie dla niego trudny test. Dotąd był fighterem politycznym, i w dobrym, i w złym tego słowa znaczeniu, teraz będzie musiał być kimś, kto szuka porozumienia, kto wyciąga rękę także do opozycji – zaznaczył Gowin. Jak powiedział, Radosław Sikorski w roli marszałka Sejmu będzie chciał się na nowo pozycjonować i wyciągnie rękę do opozycji, może nawet dalej niż chcieliby tego jego koledzy z PO.

Czytaj więcej: tvp.info

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *