Gowin: Te kopalnie są fatalnie zarządzane

– Jak mają normalnie funkcjonować kopalnie Kompanii Węglowej, skoro zysk wyniósł 1,2 mld zł, a koszty zarządu 2 mld. Te kopalnie są fatalnie zarządzane – powiedział Jarosław Gowin z Polski Razem w programie „Bez retuszu” w TVP Info.

– Sprawy górnictwa wykraczają poza resort gospodarki, to są sprawy finansów, skarbu. Jesteśmy włączeni w ten program – odpowiedział Czesław Siekierski, na pytanie, czy PSL popiera rządowy program restrukturyzacji kopalń. – Jedynie mogę tutaj zauważyć, że było pewne opóźnienie w procesie negocjacji – dodał polityk ludowców. – Jeśli mówi pan teraz, że popełniono błędy negocjacyjne, to jest to rażąca krytyka pana szefa, bo to wicepremierzy i ministrowie gospodarki Pawlak i Piechociński za to odpowiadali – odpowiedział mu Gowin.

– Na Śląsku są świetnie funkcjonujące kopalnie, ale prywatne – przypomniał Jarosław Gowin z Polski Razem. W kontekście planu restrukturyzacji polityk prawicy wymienia, że „w sprawie energii jądrowej została zerwana umowa, w sprawie gazu łupkowego jest zastój, o gazoporcie pani premier nie ma aktualnych informacji”. I pyta, jak „mają normalnie funkcjonować kopalnie Kompanii Węglowej, skoro zysk wyniósł w 2013 roku 1,2 mld zł, a koszt funkcjonowania zarządu 2 mld”. – Te kopalnie są fatalnie zarządzane – podsumował Gowin.

Całość programu: tvp.info

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *