Gowin: To próba traktowania katolików jako ludzi drugiej kategorii

– Mamy do czynienia z próbą traktowania katolików jako ludzi drugiej kategorii – mówił Jarosław Gowin w programie „Tomasz Lis na żywo” w TVP2.

Jaka jest rola Kościoła w Polsce. Czy próbuje wpływać na rządzących czy jest spychany na margines? Powodem do wznowienia dyskusji o roli Kościoła w naszym państwie było przyjęcie papieskiego orderu za zasługi przez prezesa Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzeja Rzeplińskiego.

Były minister sprawiedliwości Jarosław Gowin zasugerował, że rozumowanie jego przedmówców może prowadzić do konkluzji, iż były premier Donald Tusk wysługiwał się Niemcom, skoro przyjął z rąk Angeli Merkel niemiecką Nagrodę Karola Wielkiego. – W ten sposób pani profesor (Monika Płatek) chciała zasugerować, że Donald Tusk wysługiwał się Niemcom, bo przyjął order Karola Wielkiego. To absurd. Środowiska lewicowe inne kryteria stosują wobec polityków lewicowo-liberalnych, a inne wobec tych, którzy ośmielają się zdradzać ze swoimi katolickimi poglądami.

– To próba potraktowania katolików jako obywateli drugiej kategorii. Czy tak samo protestowaliście, gdy Jerzy Stępień przyjął order z Litwy? — dodawał Gowin.

Oglądaj program: tvp.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *