Jarosław Gowin chce likwidacji podatku PIT

W dzisiejszej audycji „Gość Dnia” Radia Nadzieja rozmówcą Macieja Kowalskiego był Jarosław Gowin, który twierdzi że ma pomysł na Polskę i że wybór na jego partię Polska Razem, da szansę na rozwój kraju.

Przyczynić się miało by do tego obniżenie podatków, ograniczenie biurokracji oraz przywilejów zagranicznym inwestorom. Wyrównanie szans dla polskich przedsiębiorców, np. w handlu, gdzie wg Gowina, konkurencja jest nie równa ze względu na przywileje zagranicznych sieci handlowych czy korporacji.

– Właśnie wsparcie krajowych przedsiębiorców jest kluczowe, ponieważ ratunek polskiego handlu to dopiero pierwszy krok – mówił na antenie Radia Nadzieja Jarosław Gowin.

Kolejnym krokiem są polskie banki, gdzie ponad 80 % sektora bankowego to kapitał zagraniczny. Przede wszystkim, najważniejsze jest odzyskanie kontroli nad najważniejszymi instrumentami bez których Polska nie będzie się rozwijać. Jarosław Gowin podkreśla że polskie PKB to tylko 60 % średniej unijnej, a zarobki to już tylko 25%, mamy biednych obywateli i zamożne państwo, które bogaci się kosztem obywateli. Aby temu zapobiec trzeba państwo odchudzić i likwidacje niepotrzebnej biurokracji.

Polska Razem chce likwidacji podatku PIT. Zdaniem Gowina jest to możliwe w ciągu 4 lat.

źródło: lomzynskie24.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *