Jarosław Gowin: „Najtrudniejsze było przełamanie oporów o współpracy”

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego gościł dziś w opolskim Ratuszu. Na spotkaniu z Marcinem Ociepą opowiadał o nowo powstałym kierunku lekarskim w Opolu, oraz o politycznych planach na przyszłość.
Chwilę po godzinie 9:00 w opolskim Ratuszu odbyło się spotkanie Marcina Ociepy z Jarosławem Gowinem, poprzedzające uroczyste otwarcie kierunku lekarskiego w Opolu.- Zebraliśmy się po to aby świętować wielki sukces. Sukces przede wszystkim Uniwersytetu Opolskiego, który przygotował tę koncepcję i poszerzył ofertę swojego kształcenia o bardzo prestiżowy kierunek jakim jest kierunek lekarski, w przyszłości wydział medyczny. Jako samorządowiec odczuwam wielką dumę. Nie było by tego, gdyby nie wsparcie Pana Jarosława Gowina, który uwierzył w ten projekt i pchnął środki rządowe w to przedsięwzięcie. Bez osobistego zaangażowania Ministra Nauki i Szkolnictwa projekt by nie powstał – mówił Marcin Ociepa – Przewodniczący Rady Miasta Opola.
Dziś obecność Premiera byłą niesamowitą okazją na podziękowanie za całe przedsięwzięcie. – To wielki sukces. Blisko dwa lata temu, kiedy prof. Wiesława Piątkowska – Stepaniak, oraz Marcin Ociepa pojawili się u mnie sądziłem, że minie wiele lat zanim ten kierunek w Opolu ruszy. Był to ogromny wysiłek samorządowców z całego regionu z Marcinem Ociepą na czele. Czymś unikalnym i ujmującym był fakt, że w projekt zaangażowali się również przedsiębiorcy a nawet sami mieszkańcy. Jestem przekonany, że 100 studentów z prawie 2,5 tysiąca kandydatów już wkrótce zasili szpitale i przychodnie województwa opolskiego.
Podczas krótkiej rozmowy Jarosław Gowin zdradził też kilka szczegółów w temacie swoich planów politycznych. -Polska Razem poszerza się o nowe środowiska – o tym zakomunikujemy z udziałem tych środowisk już wkrótce. Chcemy otworzyć się na osoby stawiające na niskie podatki, prywatną własność i swobodną konkurencję. – kontynuuje Jarosław Gowin.
-Przed nami jeszcze rok pracy i wykorzystam każdy dzień z pożytkiem dla mieszańców miasta Opola. Zdecydowanie środowisko Razem dla Opola będzie bardzo mocno uczestniczyć w wyborach samorządowych, będziemy zgłaszać kandydatów na wszystkich szczeblach samorządu terytorialnego w naszym regionie. Chcemy budować społeczeństwo obywatelskie i akademickość regionu – zapowiada Marcin Ociepa – przewodniczący Rady Miasta i lider RdO.

Źródło: http://www.24opole.pl/25419,Jaroslaw_Gowin_Najtrudniejsze_bylo_przelamanie_oporow_o_wspolpracy,wiadomosc.html

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *