Jarosław Gowin popiera dotychczasowych prezydentów Radomia i Elbląga

2 października Prezes Polski Razem odwiedził Elbląg, by oficjalnie udzielić poparcia Jerzemu Wilkowi kandydatowi na stanowisko prezydenta Elbląga.

„Nie popieram pana prezydenta Wilka dlatego, że jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości. Owszem, jest tak, że zawarliśmy porozumienie, ale to porozumienie dotyczy współpracy na szczeblu sejmikowym. Przyjechałem tu specjalnie, żeby poprzeć prezydenta Jerzego Wilka, ponieważ samorząd potrzebuje dobrych gospodarzy” – zaznaczył lider Polski Razem.

Podczas konferencji prasowej Jarosław Gowin podkreślił, że ceni Jerzego Wilka za konsekwentne realizowanie obietnic złożonych w czasie poprzedniej kampanii wyborczej. „Dla mnie szczególnie ważne jest to, że pan prezydent obiecał, że nie podniesie czynszu przedsiębiorcom elbląskim. Nie tylko nie podniósł czynszu, ale wręcz ten czynsz obniżył. To jest niezwykle ważne, bo wszyscy wiemy, jakim problemem dla Polaków są  miejsca pracy, których brakuje, jak wielkim problemem jest stagnacja gospodarcza. Wzorcowa współpraca pana prezydenta z elbląskimi przedsiębiorcami to jest zapowiedź tego, co będziemy chcieli realizować na szczeblu ogólnopolskim” – dodał Gowin.

Prezes Polski Razem zaznaczył  że to doświadczenie i kompetencje, nie przynależność partyjna decydują o wartości kandydata. „W wyborach samorządowych liczą się nie etykietki partyjne, liczą się konkretni ludzie i to, co potrafią zdziałać dla swojej małej ojczyzny, dla swojego miasta, w tym przypadku Elbląga” – mówił Jarosław Gowin. „W samorządzie potrzebni są ludzie nastawni na  rozwiązywanie konkretnych problemów, a nie nastawieni na spory ideologiczne. Przez miniony rok prezydent dowiódł, że jest dobrym gospodarzem swojego miasta”.

Wizyta w Radomiu

We wtorek, 30 września Lider Polski Razem udał się do Radomia, gdzie udzielił poparcia ubiegającemu się o reelekcję prezydentowi  Andrzejowi Kosztowniakowi, kandydatowi PiS w nadchodzących wyborach. Przedstawiciele Polski Razem do rady miejskiej kandydować będą z list PiS.

Jarosław Gowin powiedział, że poparł Kosztowniaka, bo ten w ciągu ostatnich ośmiu lat sprawowania władzy udowodnił, że jest dobrym włodarzem miasta. „Cenię prezydenta Radomia za to, że potrafi w swoich działaniach kierować się nie logiką sporu partyjnego, tylko interesem mieszkańców i dobrem miasta”.

źródło: info.elblag.pl, rp.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *