jgowin

Jarosław Gowin: W Polsce pojawiła się realna szansa na zmiany, która wiąże się ze zjednoczoną centroprawicą

06 Listopad 2014

Jarosław Gowin, lider Polski Razem, wspierał dzisiaj swoich kandydatów w wyborach samorządowych, którzy startują z list Prawa i Sprawiedliwości. Polityk chwalił współpracę obu ugrupowań oraz nie szczędził pochwał Mirosławie Stachowiak-Różeckiej, która walczy o fotel prezydencki we Wrocławiu.

Jarosław Gowin uważa, że obecna kampania wyborcza jest świetną okazją do pokazania nowej twarzy zjednoczonej centroprawicy. W jego opinii, kandydaci tego środowiska kojarzą się już nie tylko z przywiązaniem do tradycyjnych wartości, jakimi są wiara czy rodzina, ale również z młodymi, dynamicznymi i przedsiębiorczymi twarzami.

-Taka właśnie jest Mirosława Stachowiak-Różecka – mówił lider Polski Razem. – W programie kandydatki zjednoczonej prawicy na prezydenta Wrocławia szczególnie istotne jest dla mnie postawienie na przejrzystość. Polskim samorządom, niestety, bardzo tego brakuje – dodał poseł.

Zdaniem byłego ministra Stachowiak-Różecka gwarantuje to, że Wrocław będzie służył mieszkańcom i świetnie się rozwijał. Gowin zachęca również do głosowania na kandydatów Polski Razem, którzy startują z list PiS-u. To m. in. Lilianna Sicińska, Tomasz Wiśliński, Piotr Dytko i Sergiusz Kmiecik.

-W Polsce pojawiła się nadzieja na realne zmiany, która wiąże się z powstaniem zjednoczonej centroprawicy, skupionej wokół Prawa i Sprawiedliwości, ale jednocząca również Polskę Razem, Solidarną Polskę i Prawicę Rzeczpospolitej. Ta współpraca w województwie dolnośląskim jest wzorcowa, dowodem są chociażby miejsca kandydatów mojego ugrupowania na listach w wyborach samorządowych – mówił Jarosław Gowin.

Mirosława Stachowiak-Różecka przekonuje, że najważniejszą sprawą dla Wrocławia jest komunikacja miejska, bez której stolica Dolnego Śląska nie może się rozwijać. Zdaniem kandydatki, należy postawić na budowę nowych linii tramwajowych, na które czekają mieszkańcy od lat.

-Możemy zacząć od budowy linii tramwajowej na Nowy Dwór i Muchobór, w następnej kolejności na Psie Pole, a potem rozważać również połączenie z Jagodnem. To jest najdroższa inwestycja, bo czeka nas przeprawa przez tory kolejowe, ale trzeba po prostu zrezygnować z fajerwerków oraz głupich pomysłów, jak World Games i inwestować w komunikację i infrastrukturę, bo bez niej miasto się nie rozwija, a ludzie się wyprowadzają. Mamy przecież środki unijne na wyciągnięcie ręki, a z nich finansować można aż 85 proc. inwestycji – zapewnia radna miejska.

Jarosław Gowin odniósł się również do Rafała Dutkiewicza, z którym niegdyś blisko współpracował. Obaj politycy pozostają „przyjaciółmi”, choć w wyborach stoją po przeciwnych stronach politycznej rywalizacji. Lider Polski Razem współpracuje z PiS, natomiast prezydent Wrocławia jest w koalicji z rządzącą w kraju partią.

-Trzymam kciuki, by Rafał Dutkiewicz jak najszybciej przejrzał na oczy i zobaczył, że ta współpraca z PO jest pogłębianiem stagnacji – mówił Gowin, dodając, że ma nadzieję na współpracę z Dutkiewiczem w przyszłości.

Jednocześnie były minister sprawiedliwości unikał porównań Stachowiak-Różeckiej z obecnym prezydentem i nie chciał powiedzieć, czy kandydatka PiS-u jest lepsza od swojego konkurenta. Ostatecznie przyznał, że jest ona co najmniej tak dobra, jak Rafał Dutkiewicz.

źródło: wdolnymslasku.pl