Konferencja mały ZUS, zmiana ustawy o obrocie ziemią

Poseł Michał Cieślak wciąż zabiega o wprowadzenie w życie ustawy o małej działalności gospodarczej. Regulacja znosi ryczałtową stawkę ZUS. – Firmy, które osiągają do pięciu tysięcy złotych przychodu miesięcznie, będą płacić ZUS proporcjonalnie do skali przychodu. To stwarza wielu firmom możliwości wyjścia z szarej strefy oraz ograniczenie bezrobocia. Posługując się wyliczeniami w Polsce z tej propozycji może skorzystać około 400 tysięcy osób – powiedział Michał Cieślak. Zdaniem posła, nowe rozwiązanie może wejść w życie już 1 stycznia 2018 roku. – Jeśli projekt ustawy utknie gdzieś w zakresie przeliczeń, daj Boże, styczeń 2019 roku – dodał Michał Cieślak.

Z kolei Hubert Przybysławski z zarządu Polski Razem w Świętokrzyskiem przedstawił pomysł partii na nowelizację ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego, która praktycznie zablokowała handel ziemią rolną w kraju. – Trzy najważniejsze elementy, które składają się na naszą propozycję, to uwolnienie obrotu ziemią rolną do dwóch hektarów, zwiększenie liczby podmiotów, które mogą swobodnie nabywać grunty rolne o uczelnie publiczne i spółki z większościowym udziałem Skarbu Państwa oraz możliwość nabywania działek przyległych przez przedsiębiorców, którzy chcą rozbudowywać swoje zakłady przemysłowe – powiedział Hubert Przybyszewski.

Źródło: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/kielce/a/polska-razem-przygotowuje-sie-do-wyborow-maja-dwie-propozycje-zmian-w-prawie,12260042/

 

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *