Konferencja PRJG: Donald Tusk zdradził ideały wolnego rynku

Donald Tusk domagał się obniżenia podatków nie tylko jako polityk opozycji, ale również składał obietnice obniżenia podatków jako urzędujący premier. 
„Naczelną zasadą polityki finansowej mojego rządu będzie stopniowe obniżanie podatków i danin publicznych.” – to mówił premier w swoim expose. Jako były polityk Platformy czuję się oszukany przez premiera i oszukani mają prawo czuć się Polacy. Donald Tusk nie zrealizował swoich publicznych obietnic. – powiedział Jarosław Gowin

– Jeżeli chcemy uniknąć emigracji kolejnych tysięcy młodych Polaków, musimy obniżyć podatki!

Mocniejszych słów użył Marek Migalski, który powiedział, że Donald Tusk jest zdrajcą. – Donald Tusk zdradził ideały wolnego rynku. Zdradził swoich wyborców, którzy w 2011 i w 2007 roku uwierzyli, że jest zwolennikiem wolnego rynku.

– Bardzo ważne jest aby Polacy dostrzegli, że jest partia, która nie chce zdradził ich umiłowania do wolnego rynku i konkurencyjności. Tą partią jest Polska Razem Jarosława Gowina. – powiedział Migalski. – Mamy nadzieję, że Polacy wierzą w to, że są jeszcze politycy, którzy dotrzymują słowa i chcą aby program, który głoszą podczas kampanii był programem realizowanym w trakcie rządzenia. Taką partią jest Polska Razem. Taką partią nie jest Platforma Obywatelska, której lider zdradził swoich wyborców.

– Wybory europejskie są doskonałą okazją aby wręczyć Tuskowi, żółtą, a potem czerwoną kartkę. – powiedział Marek Migalski.

Adam Bielan zauważył, że twórczym rozwinięciem słów premiera w sprawie podatków jest dzisiejszy wywiad dla Rzeczpospolitej, ministra Szczurka, w którym minister po pierwsze potwierdził wycofanie się z obietnicy złożonej w 2011 roku o obniżeniu podatku VAT, dzisiaj wiemy, że ten podatek nie będzie obniżony do roku 2017. Minister Szczurek podkreślił też, że podatki od dochodów osobistych będą w Polsce rosły do 2016 roku.

Jarosław Gowin dodał na końcu, że podatki w Polsce powinni płacić nie tylko polscy pracownicy i przedsiębiorcy, którzy są obecnie traktowani we własnym kraju jak obywatele drugiej kategorii, ale przede wszystkim wielkie koncerny zagraniczne. – Polska Razem ma plan, jak opodatkować wielkie zagraniczne przedsiębiorstwa. Bardzo chętnie będziemy służyli premierowi w tej sprawie radą.

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *