Konwencja programowa PiS i Zjednoczonej Prawicy „Myśląc Polska”

W dniach 3-5 lipca w Katowicach odbyła się Konwencja programowa PiS i Zjednoczonej Prawicy pt. „Myśląc Polska”.

– Po to, żeby w kraju nastąpiła zmiana, potrzebny jest program – powiedział szef PiS Jarosław Kaczyński otwierając po południu trzydniową konwencję programową.

Jarosław Gowin w swoim wystąpieniu zadedykował przeciwnikom politycznym piosenkę zespołu Scorpions „Wind of change”. Gowin powiedział, że konwencja w Katowicach to spotkanie tych, którzy pragną dobrej zmiany w Polsce. – Ciepła woda w kranie nie wystarczy – zaznaczył. Jednocześnie Gowin zastrzegł, że Zjednoczona Prawica nie chce „ślepej rewolucji”, ale docenia dorobek ostatniego ćwierćwiecza, wynikający z ciężkiej pracy milionów Polaków.

W ramach konwencji programowej odbyło się trzynaście głównych paneli poświęconych między innymi gospodarce, kulturze, edukacji, polityce społecznej czy sprawom zagranicznym. Dodatkowo odbyło się 36 paneli specjalistycznych.

W niedzielę została zaprezentowana drużyna ekspertów. – To jest zespół ludzi, którzy myśląc Polska, myślą o każdym Polaku – podkreślała Beata Szydło, przedstawiając swoją drużynę. – W mojej biało-czerwonej drużynie jest miejsce dla każdego, kto chce dobrej zmiany – podkreśliła.

W „drużynie Szydło” znalazło się wielu ekspertów Polski Razem m.in. Jarosław Gowin, Marek Zagórski, Marcin Ociepa, prof. Andrzej Stanisławek, Anna Streżyńska, Konstanty Radziwiłł, Andrzej Sośnierz, Jadwiga Emilewicz czy Piotr Dytrko.

Prezentację poprzedził wykład Noblisty Erica Maskina o teorii projektowania mechanizmów. Odbył się także panel poświęcony wymiarowi sprawiedliwości.

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *