Kowal: Rosja próbuje wykorzystać obecną sytuacją międzynarodową do zwiększenia swojego znaczenia

– Moskwa w dzisiejszych uwarunkowaniach, szczególnie w relacjach wewnątrz Unii Europejskiej, widzi szansę na odbudowę wpływów w dawnym imperium. Polityka Władimira Putina jest swego rodzaju imperializmem, opartym na wojnie , sile i autorytarnej formie rządów – mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Kowal.

Podczas szczytu w Ufie państwa BRICS powołały do życia Nowy Bank Rozwoju. Instytucja ma być pierwszym krokiem do zmian w istniejącym ładzie finansowym. O inicjatywie i roli Rosji w dzisiejszej polityce światowej w Polskim Radiu 24 mówił Paweł Kowal, były wiceminister spraw zagranicznych.

Kowal zauważył, że Rosja próbuje wykorzystać obecną sytuacją międzynarodową do zwiększenia swojego znaczenia.  – Moskwa w dzisiejszych uwarunkowaniach, szczególnie w relacjach wewnątrz Unii Europejskiej, widzi szansę na odbudowę wpływów w dawnym imperium. Polityka Władimira Putina jest swego rodzaju imperializmem, opartym na wojnie , sile i autorytarnej formie rządów – mówił w Polskim Radiu 24 były wiceminister spraw zagranicznych.

Słuchaj rozmowy: polskieradio.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *