mig

Marek Migalski na konferencji Jarosława Kaczyńskiego

22 Kwiecień 2014

Dzisiaj, 22 kwietnia, Marek Migalski w czasie konferencji Jarosława Kaczyńskiego w Rudzie Śląskiej, chciał wręczyć  prezesowi czek na 500 tys. złotych – tyle, ile będą kosztować wybory uzupełniające do Senatu, jeśli Bolesław Piecha zostanie europosłem.

Dr Migalski obserwował konferencję i po jej zakończeniu chciał wręczyć prezesowi PiS czek na 500 tys. złotych oraz zapytać, czy Prawo i Sprawiedliwość pokryje koszty wyborów uzupełniających. Bolesław Piecha 21.04.2013 roku został senatorem po wyborach uzupełniających w okręgu rybnickim. Po roku staruje do Parlamentu Europejskiego, w których ma szansę na objęcie mandatu europosła, co spowoduje konieczność organizacji kolejnych wyborów uzupełniających. Jego zachowanie naraża polskich podatników na poważne straty – nowe wybory uzupełniające to koszt rzędu 500 tys. złotych. Prezes Kaczyński nie chciał odpowiedzieć na pytania i uciekł przed europosłem Migalskim. W związku z powyższym do prezesa zostanie sformułowany list, by dać mu możliwość odpowiedzi na piśmie.

Migalski udzielił komentarza dla obecnych mediów, zapytał także, jak Jarosław Kaczyński chce nas bronić przed Rosją i Niemcami, skoro boi się Marka Migalskiego.