Michał Cieślak: Raport NIK to dalsza deprecjacja wiarygodności i zaufania wobec instytucji państwa

Michał Cieślak w programie TVP Kielce „Bez Demagogii” odniósł się do Raportu NIK w  sprawie egzaminów maturalnych.

1.      Centralna Komisja Egzaminacyjna nie nadzorowała właściwie przeprowadzanych egzaminów i oceny prac.
2.      Co czwarta zweryfikowana praca egzaminacyjna wymusza zmianę wyniku i wydanie uczniowi nowego świadectwa.
3.      Egzaminatorzy odpowiedzialni za błędy podczas oceny prac nie ponieśli żadnych konsekwencji.
4.      Zdaniem NIK ponownego sprawdzenia wymaga blisko 110 tys. prac z lat 2009-2013.

W mojej ocenie raport NIK poza wymienionymi nieprawidłowościami, jest elementem kolejnego etapu utraty wiarygodność Polaków w instytucję państwa jest to szczególnie niebezpieczne gdyż w tym wypadku dotyka to pokolenia, które dopiero zaczyna poznawać swoje Państwo. Rząd Premiera Donalda Tuska a teraz Premier Ewy Kopacz odpowiada za DEPRECJACJĘ  wiarygodności i zaufania wobec instytucji Państwa.

Dochodzimy do sytuacji, w której maturzyści, gimnazjaliści zmuszeni są kontrolować państwo w tym wypadku Centralną Komisję Egzaminacyjną i składać pozwy sądowe w walce z niewydolnym i szkodliwie działającym państwem.

Podobna sytuacja jest dziś w bankach wydawałoby się instytucjach o wysokim stopniu zaufania społecznego. Kowalski udając się do banku zmuszony jest uważnie rozważyć czy podpisywana umowa nie funkcjonuje w oparciu o praktyki na pograniczu hazardu lub Amber Gold. W przeciwnym razie w najlepszym razie trafi do grona frankowiczów, a w gorszym pozbędzie się oszczędności.

Sądy również cieszą się podobną opinią, karą bezwzględnego pozbawienie wolności skazują osoby, które w wyniku trudnej sytuacji życiowej nie płacą mandatów, czy alimentów tymczasem za wyłudzenie z Budżetu Państwa  milionów złotych podatku Vat przestępca dostaje dwa lata w zawieszeniu na pięć.

Utrata wiarygodności i zaufania wobec instytucji państwa doprowadza do rozpadu naszego państwa, czy właśnie o to chodzi Platformie Obywatelskiej ? może to też ma być kamieni kupa?
źródło: kielce.tvp.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *