MI – 3

Migalski: Składam zawiadomienie do prokuratury ws. Janusza Korwin-Mikkego

21 Maj 2014

– Dzisiaj z Pawłem Kowalem idziemy na proces wyborczy z Januszem Korwin-Mikke, żeby odwołał te kłamliwe słowa. Te sprawy dzisiaj zostaną rozstrzygnięte przez sąd, a w czwartek zawiadamiam prokuraturę z art. 55 ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej za negowanie zbrodni nazistowskich, faszystowskich i komunistycznych – mówił dzisiaj Marek Migalski w „Salonie Politycznym Trójki”

– Niewyobrażalne jest aby Korwin-Mikke mówił takie rzeczy na forum Parlamentu Europejskiego. – to byłaby kompromitacja Polski. Chcemy aby JKM odwołał te słowa najpierw w procesie wyborczym, a później został skazany w procesie karnym – prokuratorskim.  – zaznaczył poseł Polski Razem.

– Pozew w trybie wyborczym składam z Pawłem Kowalem. Po pierwsze dlatego, że ta oburzająca wypowiedź padła w rozmowie z Kowalem, a po drugie dlatego, że Paweł Kowal jest współtwórcą Muzeum Powstania Warszawskiego.

Marek Migalski podkreślił, że był w Parlamencie Europejskim tym, który w grupie Reconciliation of European Histories doprowadził do wydania oświadczenia potępiającego sformułowania o tak zwanych polskich obozach śmierci. – Z jednej strony Polska Razem Jarosława Gowina i jej euro posłowie walczą z takimi pojęciami jak tak zwane polskie obozy śmierci, a z drugiej strony Korwin-Mikke jest „negacjonistą Holokaustowym” – mówił Migalski.

Marek Migalski mówił także, że Polska Razem będzie domagała się referendum przed ewentualnym wejściem do strefy euro, a także o frakcjach w Parlamencie Europejskim.

Wczoraj w Polskim Radio, Marek Migalski wziął udział w debacie o polityce Unii Europejskiej w zakresie zwalczania dyskryminacji. W rozmowie wzięli też udział Marcin Święcicki i Artur Dębski.

Marek Migalski podkreślił, że Unia nie powinna zajmować się sprawami światopoglądowymi. – Unia nie powinna nam niczego narzucać, tak samo jak my nie powinniśmy narzucać niczego państwom unijnym.

Unia powinna walczyć z wykluczeniem społecznym, z dyskryminacją niepełnosprawnych, natomiast nie powinna uzurpować sobie praw do regulacji praw seksualnych.
– Należy też pamiętać, że dyskryminuje się osoby, które przyznają się do bycia chrześcijaninami.

POSŁUCHAJ DYSKUSJI