WhatsApp Image 2021-04-27 at 15.10.28

Odbudujemy potencjał branży turystycznej

27 Kwiecień 2021
Dzisiejsze spotkanie sekretarzy stanu ds. turystyki Grupy Wyszehradzkiej prowadzone przez wiceministra Andrzeja Guta-Mostowego zakończyło się przyjęciem protokołu, w którym przedstawiono m.in. kwestie promocji w zakresie turystyki przyjazdowej do państw Grupy Wyszehradzkiej z krajów trzecich w 2021 roku. Będzie ona realizowana wspólnie przez Narodowe Organizacje Turystyczne czterech państw członkowskich, w ramach planu promocji marketingowej na br.
Jestem przekonany, że sytuacja branży turystycznej zarówno w Polsce, jak i w innych krajach grupy wyszehradzkiej, będzie się poprawiać. Z nadzieją patrzymy na akcje szczepień. Dzięki ciężkiej pracy branży, a także wsparciu udzielanemu przez poszczególne rządy, nie tylko odbudujemy potencjał branży, ale wypracujemy rozwiązania gwarantujące jej rozwój. – podkreślił wiceminister Gut-Mostowy.
W spotkaniu wzięli udział także przedstawiciele Gabinetu Prezesa Rady Ministrów Węgier, Ministerstwa Transportu i Budownictwa Republiki Słowackiej oraz Ministerstwa Rozwoju Regionalnego Republiki Czeskiej.