Paweł Kowal do „Tygodnika Powszechnego”

Nigdy nie wypowiedziałem słów umieszczonych pod moim nazwiskiem na okładce TP – publikujemy list otwarty Pawła Kowala do „Tygodnika Powszechnego”.

Szanowny Panie Redaktorze,

w najnowszym wydaniu Tygodnika Powszechnego ukazał się wywiad ze mną, którego autorem jest Paweł Reszka. Wywiad został zaanonsowany na okładce pisma tytułem: „Wielki mit przeciętnego prezydenta”.

Oświadczam, że takiego zdania nie wypowiadałem. W oczywisty sposób mam inny niż wyrażony w tytule pogląd na dokonania prezydenta L. Kaczyńskiego i właśnie o tym mówiłem w wywiadzie dla TP, odpowiadając na pytanie redaktora Reszki.

Poprzez okładkowy tytuł liczni czytelnicy Tygodnika zostali wprowadzeni w błąd co do moich poglądów. W dodatku sprawa zaczęła żyć w oderwaniu od treści wywiadu. W mediach społecznościowych ale też w witrynach kiosków prezentowana jest głównie okładka TP: na której widnieje moje nazwisko i nigdy nie wypowiedziane przeze mnie poglądy.

Panie Redaktorze, jest powszechnie znanym faktem, że długo współpracowałem z prezydentem Kaczyńskim, jego prezydenturę oceniałem i oceniam pozytywnie, byłem zwolennikiem pochowania go na Wawelu.

Dlatego umieszczenie, w piątą rocznicę tragicznej śmierci Lecha Kaczyńskiego, mojego nazwiska pod słowami: „Wielki mit przeciętnego prezydenta” nie tylko dezinformuje odbiorców ale też czyni mi krzywdę.

Zwracam się zatem o niezwłoczne, skuteczne i jednoznaczne wyjaśnienie Czytelnikom TP zaistniałej sytuacji.

Przedstawicieli mediów i użytkowników mediów społecznościowych uprzejmie proszę o przekazanie opinii publicznej treści mojego listu do TP.

Z poważaniem,
Paweł Kowal

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *