WhatsApp Image 2021-07-14 at 09.52.16

Pierwszy dzień wizyty Jarosława Gowina we Włoszech

14 Lipiec 2021

Wicepremier Jarosław Gowin i wiceminister Grzegorz Piechowiak przebywają z dwudniową wizytą we Włoszech.

 • Polską delegację przywitała na lotnisku wojskowym Ciampio w Rzymie ambasador RP Anna Maria Anders.
 • W Ambasadzie RP w Rzymie ministrowie odbyli spotkanie z przedstawicielem konfederacji Confindustria Stefanem Panem – delegatem na Europę.
 • Z okazji wizyty wiceprezesa Rady Ministrów RP Jarosława Gowina, Ambasador RP w Rzymie Anna Maria Anders i prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Krzysztof Drynda, wydali uroczysty lunch. W spotkaniu wzięli udział także polscy przedsiębiorcy.
 • Igrzyska Europejskie, które mają odbyć się w 2023 roku w Krakowie, były tematem spotkania wicepremiera Jarosława Gowina oraz prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Rafała Szlachty z sekretarzem generalnym European Olimpic Comitee Raffaele Pagnozzi.
 • Oficjalną część dzisiejszego dnia zakończyło spotkanie z Luigi Di Maio, ministrem spraw zagranicznych Republiki Włoskiej. Rozmawiano o współpracy pomiędzy naszymi krajami, zarówno dwustronnej, jak i na poziomie europejskim. Niezbędne jest ożywienie współpracy dwustronnej, która nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału.
 • Ministrowie rozmawiali również o konieczności zbudowania rzeczywistej autonomii strategicznej, której filarem byłby silny jednolity rynek bez barier, a także o egzekwowaniu interesów w handlu między #UE a krajami trzecimi.
 • Wicepremier Jarosław Gowin wspomniał o staraniach Polski o aktywizację udziału w pracach struktur technicznych G20. Polska liczy na wsparcie naszych aspiracji zwłaszcza przez Włochy – obecną prezydencję w G20

  Spotkanie wicepremiera J. Gowina oraz prezesa POT R. Szlachty z sekretarzem generalnym European Olimpic Comitee Raffaele Pagnozzi.

  Spotkanie wicepremiera J. Gowina i wiceministra G. Piechowiaka z Luigi di Maio, ministrem spraw zagranicznych Republiki Włoskiej.

  Spotkanie wicepremiera J. Gowina i wiceministra G. Piechowiaka z przedsiębiorcami w Ambasadzie RP w Rzymie.

  Spotkanie wicepremiera J. Gowina i wiceministra G. Piechowiaka z przedsiębiorcami w Ambasadzie RP w Rzymie.

  Spotkanie wicepremiera J. Gowina i wiceministra G. Piechowiaka z przedstawicielem włoskiej organizacji pracodawców i przemysłowców Confindustria – Stefanem Panem.

  Wicepremier J. Gowin na lotnisku wojskowym Ciampio w Rzymie z Ambasador RP Anną Marią Anders.

  Wicepremier J. Gowin i wiceminister G. Piechowiak na pokładzie samolotu specjalnego do Rzymu.

  Polska delegacja na lotnisku wojskowym Ciampio w Rzymie

  Wicepremier J. Gowin, wiceminister G. Piechowiak i prezes PAIH K. Drynda na Lotnisku Fryderyka Chopina w Warszawie.

  Wicepremier J. Gowin na Lotnisku Fryderyka Chopina w Warszawie.