P1040271

Polska Razem Jarosława Gowina apeluje o jedność centroprawicy w Europarlamencie

23 Kwiecień 2014

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa, na której politycy Polski Razem Jarosława Gowina informowali o liście, jaki Jarosław Gowin wysłał do Jarosława Kaczyńskiego i do Donalda Tuska.

W liście tym, Jarosław Gowin zaapelował o poparcie pomysłu aby wszyscy polscy centroprawicowi euro deputowani znaleźli się w przyszłym Parlamencie Europejskim w jednej grupie politycznej.

Marek Migalski na konferencji prasowej podkreślił,  że gdyby wszyscy polscy centroprawicowi euro posłowie znaleźli się w stowarzyszeniu politycznym EPP lub ECR mieliby tam najprawdopodobniej większość, więc mieliby bardzo realny wpływ na politykę prowadzoną przez Europarlament i mogliby spowodować, żeby była ona zdecydowanie bardziej propolska niż obecnie.

Politycy Polski Razem Jarosława Gowina zapowiedzieli, że chcą przedstawić tę propozycję dzisiaj również Prezydentowi, ponieważ nie ma lepszego miejsca na to aby rozmawiać o wspólnych sprawach Polaków niż Belweder.

Politycy PRJG wyrazili wiarę, że zarówno PiS jak i PO przezwyciężą osobiste animozje i będą reprezentowali interesy polskich wyborców. Migalski podkreślił, że tego wymaga polska racja stanu.

 

Listy do pobrania w formacie pdf:

List-do-Pana-Prezesa-Jarosława-Kaczyńskiego

List-do-Pana-Przewodniczacego-Donalda-Tuska

 

Poniżej treść obydwu listów: