Polska Razem: Nie dla waluty euro bez zgody Polaków

Dzisiaj na konferencji prasowej politycy Polski Razem Jarosława Gowina odnieśli się do słów Radosława Sikorskiego, Bronisława Komorowskiego oraz Jana Krzysztofa Bieleckiego, którzy wypowiedzieli się pozytywnie o szybkim wejściu Polski do strefy euro. Posłowie Polski Razem zadeklarowali, że są przeciwni wejściu Polski do strefy euro, a także że nigdy nie zgodzą się na ten krok bez wcześniejszego referendum oraz badań opinii publicznej.

– W swoim piątkowym exposé Minister Spraw Zagranicznych, Radosław Sikorski opowiedział się za szybkim wejściem Polski do strefy euro. W podobny sposób wypowiedział się Bronisław Komorowski. To samo mogliśmy usłyszeć od szarej eminencji polskiego rządu – Jana Krzysztofa Bieleckiego, który powiedział że wyobraża sobie przystąpienie Polski do strefy euro, bez dwóch lat przygotowania. – powiedział na konferencji Jarosław Gowin.

– Czekaliśmy przez kilka dni na zdementowanie tych informacji przez premiera Tuska. Czekaliśmy na reakcje innych partii. Niestety żadnych informacji nie było. – mówił lider PRJG – Rodzi to obawy, że również w tej sprawie – tak jak w przypadku OFE, decyzje mogą zapaść bez konsultacji z opinią publiczną.

Polska Razem od początku jednoznacznie opowiada się za tym aby ewentualne wejście do strefy euro, poprzedzone było referendum.  – Nie mamy wątpliwości – dzisiaj wchodzenie do strefy euro, byłoby skrajnie niekorzystne dla polskiej gospodarki.

Dlatego apeluję do premiera Donalda Tuska, aby w sposób jednoznaczny zadeklarował jakie są plany rządu w sprawie wejścia Polski do strefy Euro. – powiedział Gowin.

Apelujemy też do wszystkich parlamentarzystów, do przedstawicieli wszystkich klubów parlamentarnych o podpisanie takiej deklaracji:

 

Wszyscy posłowie Polski Razem podpisali taką deklarację.

Chcemy aby każdy, kto kandyduje do Parlamentu Europejskiego jasno się wypowiedział, jakie jest jego stanowisko w tej sprawie, powiedział Paweł Kowal.

To jest jeden z najważniejszych tematów dla Polski w polityce europejskiej. – dodał Adam Bielan

 

Zachęcamy do korzystania zdjęć z galerii udostępnionych na licencji CC BY 3.0

 

 

 

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *