Poznaliśmy kandydatów PRJG z woj. pomorskiego

„Lekarka, b. posłanka PiS, 66-letnia Daniela Chrapkiewicz wystartuje z pierwszego miejsca listy Polski Razem do Parlamentu Europejskiego w Pomorskiem.” – mówił dzisiaj Jarosław Gowin, który był z wizytą w Gdańsku i przedstawił w woj. Pomorskim kandydatów Polski Razem. 

Pochodząca ze Starogardu Gdańskiego, Daniela Chrapkiewicz była posłanką PiS przez dwie kadencje Sejmu, w latach 2005-2011. W obu przypadkach mandat poselski dostała zastępując najpierw Hannę Foltyn-Kubicką, a potem Jacka Kurskiego, którzy dostali się do Parlamentu Europejskiego.
Z drugiego miejsca listy Polski Razem w Pomorskiem o mandat europosła ubiegać się będzie radny sejmiku pomorskiego Piotra Zwara (ostatnio działacz Solidarnej Polski i PiS). 
Następni kandydaci na liście to: przedsiębiorcy Jan Kozłowski (do niedawna lider PJN w Słupsku) i Wojciech Kotas, politolog Karol Jaworski, przedsiębiorca Wojciech Szramowski, absolwentka zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego i uniwersytetu w Antwerpii Sylwia Nowakowska oraz pracownik administracji sądowej Marek Połoński.
„Reprezentujemy środowisko, które ma dość wojny polsko-polskiej. Nie chcemy uczestniczyć w tym dzieleniu Polaków, jednego narodu na dwa wrogie plemiona, co robią i Platforma Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość. Z PiS-em łączy nas przywiązanie do tradycyjnych wartości, z kolei z Platformą, a raczej deklaracjami programowymi, łączy nas przekonanie, że trzeba stawiać na przedsiębiorczość, usuwać bariery biurokratyczne utrudniające prowadzenie działalności gospodarczej, obniżać podatki” – powiedział Gowin. Prezes PRJG był też gościem w programie Forum Panoramy, w którym stwierdził, że Platforma i PiS chcą podzielić Polskę na dwa wrogie plemiona i same korzystają na tym konflikcie, a nie rozwiązują realnych problemów Polaków.
ZOBACZ CAŁY PROGRAM – FORUM PANORAMY
„Do polityki potrzeba dobrego programu, odpowiednich ludzi i dopiero na końcu pieniędzy. U nas siła tkwi w dwóch pierwszych punktach i jestem całkowicie przekonany, że przekroczymy próg.” – dodał Gowin.

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZYM PROGRAMEM – WIELKA POLSKA W MAŁEJ UNII

 

 

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *