Sondaż: Gowin na podium

W lutowym rankingu prezydenckim Jarosław Gowin utrzymał trzecią lokatę. To najlepszy wynik spośród polityków, którzy nie reprezentują dwóch głównych partii w Polsce.


W sondażu „Newsweeka” chęć głosowania na lidera Polski Razem wyraziło 7 proc. badanych. Na czele stawki pozostaje Bronisław Komorowski (51 proc.) przed Jarosławem Kaczyńskim (20 proc.). Za Jarosławem Gowinem uplasowali się inni szefowie ugrupowań centroprawicowych – Janusz Korwin-Mikke i Zbigniew Ziobro. W badaniach poparcia dla partii, zaprezentowanych w tym tygodniu, Polska Razem ma 5 proc. wskazań, co przekłada się na dwa mandaty w eurowyborach i siedem mandatów w Sejmie.

sondaż
Dziś Jarosław Gowin, pytany o szanse wyborcze Polski Razem w wywiadzie dla TV Republika, powiedział „Jestem pewien, że przekroczymy próg wyborczy. W dużych miastach poparcie dla nas przekracza 10 procent”. Odnosząc się do kampanii podkreślił, że „Polska Razem dysponuje dużo mniejszymi środkami na kampanię, co oznacza, że nie będzie ona miała tak spektakularnego charakteru, jak te prowadzone przez PiS czy PO. Nastawiamy się na tańsze formy kampanii – internet i kampania bezpośrednia”

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *