W Sejmie: działania PRJG na rzecz zbadania afery taśmowej

„Polska Razem stoi na stanowisku, że wobec kryzysu z jakim mamy do czynienia konieczne jest powołanie rządu technicznego, który zajmie się wyjaśnieniem afery i przygotowaniem przyśpieszonych wyborów. Niezależnie od tego posłowie mają możliwość już dziś prowadzić działania wyjaśniające rożne wątki afery taśmowe. Powołaliśmy specjalny zespół ekspertów, który w ramach przewidzianych w prawie możliwości będzie działał na rzecz wyjaśnienia różnych nieprawidłowości ujawnionych w nagraniach” – mówił na konferencji prasowej Polska Razem Jarosław Gowin.

Gowin zwrócił uwagę, że wiele istotnych wątków jest ignorowane w głównym nurcie debaty o aferze taśmowej. Poinformował, że Polska Razem powołała zespół ekspertów złożony z młodych prawników i ekonomistów skupionych wokół inicjatywy Godzina dla Polski. Ma on analizować ujawnione przez tygodnik „Wprost” taśmy pod kątem zagrożeń czy zaniedbań, na których może ucierpieć polskie państwo. Na konferencji prasowej Gowin zaprezentował pierwsze efekty prac zespołu:

– wnioski do prezesa Najwyższej Izby Kontroli ws. przeprowadzenia kontroli specjalnych w Gazoporcie i PGNiG,

– interpelacje do Ministra Skarbu ws. terminu oddania do użytku Gazoportu oraz szczegółów umowy na dostawy gazu z Kataru

– interpelację do Minister Infrastruktury i Rozwoju ws. stanu zagospodarowania i dotowania regionalnych portów lotniczych.

„Sprawy, o które pytamy, to oczywiście dopiero wierzchołek góry lodowej. W kolejnych dniach będziemy podejmowali dalsze działania ws. badania różnych wątków tej afery. Apeluję do pozostałych parlamentarzystów o aktywne włączenie się w proces naprawy państwa. Apel ten kieruję, zwłaszcza do moich dawnych kolegów z PO. Wasza postawa w nadchodzących dniach będzie świadectwem, czy słowo Obywatelska w nazwie waszej partii ma jeszcze jakieś znaczenie.” – podsumował Jarosław Gowin.

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *