W środę w Wąchocku kręcone były zdjęcia do spotu wyborczego kandydata do Parlamentu Europejskiego z listy Polski Razem Jarosława Gowina Michała Cieślaka.

24 Kwiecień 2014

Michał Cieslak, wybrał Wąchock jako filmową miejscowość w województwie świętokrzyskim dla tła w swoim spocie wyborczym. Za kilka dni na stronach internetowych pojawi się zmontowany materiał filmowy, który będzie też emitowany w publicznej telewizji w bloku materiałów wyborczych.

Dla Wąchocka, pomijając cel nagrania (jakim są wybory 25 maja) to kolejna okazja do pokazania miejscowości. Producent wybrał ul. Kościelną jako naturalną scenografię. Pomocna dla potrzeb nagrania okazała się rewitalizowana właśnie część naszego miasta. Być może zachęci to kolejnych twórców do korzystania z uroków Wąchocka przy kolejnych produkcjach filmowych i telewizyjnych.

W Wąchocku odegrano fabularyzowaną scenę przy fikcyjnym przystanku autobusowym, z którego w podróż za pracą na Zachodzie Europy wyruszają młodzi Polacy, matki i ojcowie. Wyjeżdżają w poszukiwaniu pracy i godnych zarobków. W Polsce zostawiają swoich współmałżonków i dzieci. Eurosieroty – to tytuł tego krótkiego filmu, który ma potrząsnąć rządzącymi.

Podczas realizacji filmu szybko okazało się, że fabuła łatwo miesza się z rzeczywistością. Z Wąchocka, podobnie jak z każdej miejscowości w Polsce każdego tygodnia wyjeżdżają w poszukiwaniu pracy za granicą dziesiątki osób.

Michał Cieślak będzie 25 maja br. startował z pozycji nr 5 na liście Polski Razem Jarosława Gowina w okręgu świętokrzysko – małopolskim.

Scenopis przygotował Tomasz Szczykutowicz z Wąchocka, a zdjęcia zrealizował zespół pod kierunkiem Waldemara Serafina ze studia Clip Art w Lublinie.