Wizyta Jarosława Gowina w Kaliszu

Jarosław Gowin zaprezentował w Kaliszu kandydatów Polski Razem, którzy pojawią się na liście wyborczej Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy.

Na liście wyborczej ma znaleźć się przynajmniej jeden kandydat Polski Razem, a będzie nim Piotr Lisowski, lekarz, na co dzień kaliski radny. Partia Jarosław Gowina prowadzi także rozmowy z Prawem i Sprawiedliwością na temat wystawienia wspólnego kandydata do Senatu. Polska Razem proponuje kandydaturę Andrzeja Wojtyły, byłego ministra zdrowia, obecnie szefa kaliskiego sanepidu.

– Mam nadzieję, że koledzy z Prawa i Sprawiedliwości w uznaniu ogromnego dorobku zawodowego i politycznego pana ministra Andrzeja Wojtyły przychylą się do tej kandydatury. Wiem zresztą, że ta kandydatura w centrali PiS jest oceniana jako bardzo mocna – mówi Jarosław Gowin. – Chcielibyśmy odbić Kalisz z rąk Platformy Obywatelskiej, w tym okręg senacki.

Jarosław Gowin razem w Piotrem Lisowskim odbyli we wtorek spacer o kaliskiej starówce oraz odwiedzili targowisko „Pod Tęczą”.

– Zapoznaliśmy się z problemami handlowców, drobnych producentów żywności. Przy tej okazji promowaliśmy promowali program dla małych i średnich przedsiębiorców oraz zachęcaliśmy do kupowania polskiej żywności – mówi Piotr Lisowski. Pytany o pomysły na powstrzymanie dalszej degradacji Kalisza odpowiada: – Wystarczy część instytucji, które są w Poznaniu przenieść do Kalisza, żeby były bliżej obywatela. To już ułatwi bardzo funkcjonowanie tego miasta i mieszkańców, a jednocześnie da prace tym urzędnikom, którzy przy likwidacji instytucji muszą dojeżdżać do Poznania. Priorytetem jest też budowa dróg.

– Nasze hasło brzmi „więcej zaufania”. Chodzi o więcej zaufania do obywateli, mniej przepisów, mniej tej cholernej biurokracji i niższe podatki. Obecnie są one za wysokie i zabijają w szczególności małe i średnie firmy – dodaje Jarosław Gowin. – Program gospodarczy obozu Zjednoczonej Prawicy adresowany jest do właśnie do nich. Jesteśmy obozem patriotyzmu gospodarczego. Chcemy żeby rozwijały się te firmy, które tworzą nowe miejsca pracy w Polsce, które tutaj płacą podatki, a nie wyprowadzają podatki za granicę. Chcielibyśmy, aby jak najwięcej małych firm zmieniało się w firmy średnie, a te średnie coraz szerzej zdobywały europejskie, a w przyszłości światowe rynki zbytu.

Jarosław Gowin podczas wizyty w Kaliszu zachęcał, aby kupować polskie produkty w polskich sklepach, bo – jak podkreśla – każda złotówka wydana w ten sposób przekłada się na wyższe wpływy budżetowe i wzrost poziomu dobrobytu Polaków i tworzenie miejsc pracy.

– Żeby młode pokolenie Polaków widziało dla siebie perspektywy tutaj w Polsce, w Kaliszu, a nie koniecznie w Londynie, czy Amsterdamie – podkreśla Jarosław Gowin.

Lider Polski Razem spotkał się również z prezydentem Kalisza Grzegorzem Sapińskim.

źródło: kalisz.naszemiasto.pl

Więcej o wizycie Jarosława Gowina w Wielkopolsce:

http://tvwielkopolska.pl/index.php/konin-aktualosci/konin/16863-konin-wizyta-jarosawa-gowina-

http://www.lm.pl/aktualnosci/informacja/100518/kandydatka_gowina_do_sejmu_znajdzie_sie_w_pierwszej_trojce

http://www.radiomerkury.pl/informacje/wyborcze/gowin-na-spacerze-w-koninie.html

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *