WhatsApp Image 2021-04-09 at 12.19.02

Wsparcie budownictwa komunalnego w Krakowie z rządowych programów mieszkaniowych – konferencja prasowa

09 Kwiecień 2021

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej „Wsparcie budownictwa komunalnego w Krakowie z rządowych programów mieszkaniowych” wicepremier Jarosław Gowin wyraził zadowolenie, że przygotowany przez Ministwrstwo Rozwoju, Pracy i Technologii pakiet mieszkaniowy, pod kierownictwem i z inicjatywy wiceminister Anny Korneckiej, daje znakomite efekty i widać, że w najbliższych latach liczba mieszkań społecznych i komunalnych radykalnie wzrośnie.
Szef Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii dodał również, że współpraca między jego resortem a samorządami to modelowy przykład jak powinno funkcjonować nasze Państwo. Tylko dzięki ścisłej współpracy z samorządem możemy osiągnąć sukces w obszarze polityki mieszkaniowej.

W Krakowie ma powstać 650 mieszkań komunalnych. To duży, odważny projekt. Może zostać zrealizowany dzięki finansowemu wsparciu z Funduszu Dopłat. Miasto może liczyć na wsparcie w realizacji inwestycji w budownictwie komunalnym w wysokości do 80% kosztów przedsięwzięcia mówiła wiceminister Anna Kornecka.