Bielan: Nie powinniśmy zgadzać się na żadne automatyczne kwoty

– Gdy rok temu odchodził Donald Tusk odetchnęliśmy z ulgą, trudno było sobie wyobrazić gorszy rząd, a jednak taki się znalazł – rząd Ewy Kopacz – mówił Adam Bielan o rocznicy rządów E. Kopacz w programie „Jeden na Jeden” w TVN24.

Na pytanie o wpływie M. Kamińskiego na Premier Ewę Kopacz A. Bielan mówił, że – Pani premier ma niezłe przemówienia w sensie retorycznym, ale nie ma zdolności przywódczych. Nie jest ani dobrym managerem, ani dobrym przywódcą na złe czasy. A takie czasy czekają Europę i Polskę.

Za 8 lat rządów A. Bielan wystawił E. Kopacz jedynkę. – E. Kopacz rządziła 8 lat – 4 lata była wpływowym ministrem zdrowia, 3 lata Marszałkiem Sejmu, 1 rok-premierem, odpowiada za całe lata rządów PO. Jaką ocena? – Jedynka!

W sprawie oferty Brukseli dot. uchodźców (5 tys.) Bielan wskazał, że nie powinniśmy się zgadzać na żadne automatyczne kwoty. – To, co jest obecnie proponowane, to de facto narzucanie kwot krajom europejskim. I nie mówimy o 5 tysiącach – w przypadku automatyzacji na Polskę przypada 12 tysięcy. A w najbliższych miesiącach może to być już 70 tysięcy, dodatkowo musimy wziąć pod uwagę dyrektywę unijną, która pozwala łączyć rodziny – wg. specjalistów mnożymy wtedy ilość uchodźców razy 5, co daje nam już kilkaset tysięcy. Polska nie potrafi sprowadzić 2,5 tysiąca repatriantów…

W sprawie projektu prezydenta dot. emerytur A. Bielan podkreślił, że Andrzej Duda realizuje swoje obietnice przedwyborcze. – Projekt prezydenta to realizacja jego przedwyborczych obietnic, zanim został zaprzysiężony media już go atakowały, że nie złożył tego projektu, kiedy po 5-6 tygodniach urzędowania złożył projekt media go atakują, że złożył. B.Komorowski zapowiadał, że nie podniesie wieku emerytalnego, złamał swoja przysięgę.

Bielan podkreślił także, że start w wyborach z Radomia, to start z wymarzonego okręgu. –  Startuje z południowego Mazowsza, z okręgu który sobie wymarzyłem. Mam b. dobre relacje z J. Kaczyńskim, gdybym miał z nim złe relacje nie znalazłbym się na listach.

Oglądaj program: tvn24.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *