Gowin: członkowie Polski Razem zdecydowanie nie chcą koalicji z Solidarną Polską.

„O kandydatach do Parlamentu Europejskiego powiemy podczas konferencji prasowych – o liście opolskiej w Opolu, o dolnośląskiej – we Wrocławiu” – zapowiedział Jarosław Gowin w programie „W cztery oczy” w Opolu. „Z Opola w eurowyborach wystartuje była posłanka Elżbieta Adamska-Wedler – będzie na liście w pierwszej trójce”.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY

Na pytanie, co myśli o wystawieniu wspólnych list z Solidarną Polską, prezes PRJG powiedział – „Otrzymaliśmy takie propozycje, ale zdecydowana większość członków Polski Razem takiej koalicji nie chce – ze względu na program, a także podejście do gospodarki”

Jarosław Gowin podkreślił też, że Polska Razem pożegnała się tylko z Przemysławem Wiplerem. „Marek Migalski jak najbardziej zostaje – otwiera śląską listę do Parlamentu Europejskiego, a Paweł Kowal dementował już ostatnio informacje, jakoby miał przejść do Platformy Obywatelskiej. Doniesienia o kryzysie w naszej partii to tylko tak zwany »czarny PR«.”

Lider Polski Razem dodał, że w wyborach do Europarlamentu PRJG liczy na 4 – 5 mandatów. – „Sondaże pokazują na razie jedną rzecz – większość Polaków nie jest nawet świadoma, że powstała Polska Razem Jarosława Gowina. Jak będziemy mieli rozpoznawalność na poziomie 50%, nasze wyniki zdecydowanie się poprawią”

Pytany o komentarz wyjazdu opolskiego posła SLD Adama Kępińskiego na Krym, Jarosław Gowin powiedział – „Ciśnie się na usta określenie »pożyteczny idiota«. W przypadku parlamentarzysty nie ma czegoś takiego jak prywatny wyjazd. Myślę, że na Kremlu zacierano ręce, słysząc o tym, że jakiś polski poseł uwiarygodnia tę hucpę, jaką było to rzekome referendum.”

„W Opolu współpracujemy z bardzo ciekawym środowiskiem »Razem dla Opola«. Jego lider – Marcin Ociepa – jest równocześnie pełnomocnikiem Polski Razem Jarosława Gowina na województwo opolskie i to właśnie on będzie rozstrzygał, czy pójdziemy w wyborach samorządowych oddzielnie, czy we współpracy z innymi komitetami.” Ale jak zaznacza Gowin, na razie Polska Razem koncentruje się na wyborach do Parlamentu Europejskiego.

 

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *