Gowin: Mogło dojść do sfałszowania wyborów

– W skali kraju doszło do gigantycznej ilości nieprawidłowości – mówił w TVN24 Jarosław Gowin. Dodał, że popiera inicjatywę podniesienia kwestii polskich wyborów w PE.

– W skali kraju doszło do gigantycznej ilość nieprawidłowości, mogło dojść do oddolnego, samorzutnego „korygowania” wyników, do masowego zafałszowania – a nazwijmy precyzyjnie – sfałszowania wyborów – ocenił w porannym paśmie TVN Jarosław Gowin. Powiedział, że jest wysoce prawdopodobne, że do fałszowania dochodziło raczej w mniejszych komisjach, a nie w dużych miastach, gdzie byli mężowie zaufania z różnych środowisk politycznych.

– Polska jest krajem, gdzie demokracja i jej procedury uczciwych wyborów podlegają głębokiej deprawacji – mówił Gowin. Dodał, że prezydent Komorowski i inni rządzący odrywają się od rzeczywistości.

Lider Polski Razem poparł inicjatywę podniesienia sprawy wyborów samorządowych i zamieszania wokół ich wyników w Parlamencie Europejskim. – Uważam także, że tą sprawą powinna zainteresować się OBWE – powiedział, dodając, że w żadnym z krajów Unii Europejskiej nie doszło w ciągu ostatnich dwóch dekad do tak bulwersujących wydarzeń dotyczących wyborów.

Tezy o fałszowaniu wyborów samorządowych wysuwali już m.in. Jarosław Kaczyński i Przemysław Wipler.

źródło: rp.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *