Gowin: Polska uległa dyktatowi Niemiec i Brukseli w sprawie uchodźców

Jarosław Gowin (Polska Razem) mówił w „Kropce nad i” w TVN24, że Polska uległa dyktatowi Niemiec i Brukseli w sprawie uchodźców. – Polski rząd wywiesił zbrukaną, białą flagę – ocenił. Przekonywał, że podporządkowaliśmy się dyktatowi Niemiec, a Unia wchodzi w nowy etap, który oznacza zmniejszenie zakresu suwerenności.

Zdaniem Jarosława Gowina powinniśmy byli postąpić tak, jak Viktor Orban, który nie zgodził się na przyjęcie imigrantów. – Orban się nie zgodził, a jutro i tak będzie musiał przyjąć te ustalenia, bo przegra głosowanie – mówił. Ostatecznie do Polski trafi ok. 7-8 tys. uchodźców (a nie, jak wcześniej podawano, 12 tys.). Na środowym szczycie szefów państw UE podjęte zostaną decyzje o finansowaniu procesu.

We wtorek państwa Unii Europejskiej zadecydowały o losie 120 tys. uchodźców. Zgodnie z propozycją Luksemburga, zostaną oni podzieleni między kraje Unii Europejskiej. Polska, jako jedyna z Grupy Wyszehradzkiej, zagłosowała za tym rozwiązaniem. Zdecydowana większość państw Unii Europejskiej opowiedziała się za podziałem uchodźców. Finlandia wstrzymała się od głosu. Czechy, Słowacja, Węgry i Rumunia były przeciwko takiemu rozwiązaniu obecnego kryzysu.

źródło: tvn24.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *