Gowin: To będzie rząd wyrazistych postaci

– Spodziewam się, że skład rządu zostanie ogłoszony jeszcze w tym tygodniu. Byłoby nie fair w stosunku do pani premier Szydło, gdybym cokolwiek ujawniał. Wszystkich zatroskanych o los pani Szydło muszę uspokoić – to ona podejmuje decyzje – mówił Jarosław Gowin w programie „Gość Wydarzeń” w Polsat News.

–  Nie ukrywam, że dziś odbyła się decydująca rozmowa dotycząca mojej przyszłości, tę rozmowę prowadziła prezes Szydło, oczywiście z udziałem Jarosława Kaczyńskiego, ale to jest zupełnie zrozumiałe – podkreślił Gowin.

– Mądry premier podejmuje swoje decyzje, ale przy konsultacjach ze swoim zapleczem parlamentarnym. Czyli przede wszystkim z klubem PiS, ale też z partiami sojuszniczymi. Kto ma głos ostateczny? Zawsze mają go kobiety. Nie byłoby sensu tworzyć rządu, gdyby premier nie podejmował ostatecznych decyzji – mówił Gowin.

Pytany o to, jaki będzie nowy rząd J. Gowin podkreślił, że – To będzie rząd wyrazistych postaci, to nie ulega wątpliwości. Będą silni politycy, bo Beata Szydło zdecydowała się zaprosić takich silnych liderów polskiej prawicy, i równocześnie to będzie rząd świetnych ekspertów, znajdą się w nim także bezpartyjni fachowcy.

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *