Gowin: To kompromitacja wymiaru sprawiedliwości

„Afera podkarpacka jeszcze raz pokazała jak potrzebna jest reforma wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Apeluje do Ministra Biernackiego o skuteczne i szybkie działania” – podkreślił Prezes Polski Razem Jarosław Gowin na dzisiejszej konferencji prasowej w Krakowie.

Prokuratura i CBA badają tzw. „aferę podkarpacką”, która zatacza coraz szersze kręgi. Poważne problemy mają lokalni politycy, biznesmeni oraz prokuratorzy z Podkarpacia. Śledztwo dotyczący korupcji i powoływanie się na rzekome wpływy. W toku śledztwa doszło do rewizji min. w biurze poselskim oraz w domu Posła PSL Jana Burego. Andrzej Seremet zawiesił szefową rzeszowskiej Prokuratury Apelacyjnej Annę Habało.

„Niedopuszczalna jest sytuacja, że Jan Bury, przewodniczący klubu parlamentarnego PSL, interweniuje w sądach i prokuraturze w sprawie podejrzanego biznesmena. Spotyka się w restauracjach z prokuratorami” . Karygodne jest również, że sędziowie i prokuratorzy spotykają się z politykami naruszając zasadę niezależności sądów od wpływów jakiejkolwiek władzy wykonawczej”.

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *