Jarosław Gowin odwiedził Trzciankę

Na zaproszenie Marcina Michlewicza, naczelnego pielęgniarza Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Trzciance, Trzciankę odwiedził Jarosław Gowin, były minister sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska, były senator, obecnie poseł na Sejm RP, lider Polski Razem i jeden z twórców Zjednoczonej Prawicy.

Najpierw znamienity gość spotkał się z gospodarzem gminy Trzcianka, burmistrzem Krzysztofem Czarneckim. Włodarz Trzcianki pokazał gościowi Urząd Miejski, wyremontowaną salę sesyjną, która zachwyciła Jarosława Gowina. Szczególnie jego uwagę przykuły zdjęcia dawnej Trzcianki. Wówczas Krzysztof Czarnecki przybliżył gościowi burzliwą historię Trzcianki XX wieku, miasta niemieckiego, a później odbitego z rąk hitlerowskich Niemiec przez Armię Czerwoną. Podczas rozmowy w zaciszu gabinetu, panowie poruszyli ważne z punktu widzenia rozwoju samorządów tematy. Burmistrz przybliżył te kwestie, z którymi mierzy się samorząd, a które mogę nie być i często nie są dostrzegane przez władze centralne, które dokładając zadań, często nie wskazują źródeł finansowania, lub też ograniczają te, na wcześniej przydzielone zadania. Jarosław Gowin, jako specjalista od gospodarki, w wielu kwestiach przyznał rację burmistrzowi Trzcianki. Panowie zgodnie stwierdzili, że w Polsce potrzebne jest uwolnienie gospodarki spod nadmiernej biurokracji, a także wspieranie małych i średnich firm, które są kołem zamachowym polskiej gospodarki. Jarosław Gowin przyznał, że nie spodziewał się tak miłego przyjęcia, wyraził chęć współpracy i wspierania trzcianeckich interesów. Na pamiątkę tego spotkania, Krzysztof Czarnecki, w obecności zastępcy Grażyny Zozuli, przekazał Jarosławowi Gowinowi mosiężną sarenkę, ze specjalną, imienną dedykacją.

Marcin Michlewicz zorganizował spotkanie Jarosława Gowina i pielęgniarek oddziałowych, w którym wziął udział pełniący obowiązki zastępcy dyrektora trzcianeckiego szpitala doktor Mirosław Szymajda, a także kandydaci Prawa i Sprawiedliwości – Zjednoczonej Prawicy w nadchodzących wyborach: Witold Perski, Janusz Kubiak oraz Grzegorz Piechowiak. Podczas spotkania Marcin Michlewicz wyraził zadowolenie z tego, że Jarosław Gowin podjął temat potrzeby reformowania służby zdrowia, szczególnie w zakresie funkcjonowania opieki pielęgniarskiej i organizował konferencje i sympozja na ten temat. Gospodarz spotkania krytycznie wypowiedział się o wielu rozwiązaniach jakie wprowadził minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Jako praktyk wskazał bolączki swojej grupy zawodowej: nadmiar biurokracji, która nie pozwala pełni czasu poświęcać pacjentowi, a czas ten poświęcany jest na wypełnianie dużej ilości niepotrzebnych dokumentów, niedostateczna liczba personelu pielęgniarskiego podczas dyżuru, starzejący się personel pielęgniarski oraz brak młodych pielęgniarek na rynku pracy, wymogi dotyczące stałego pogłębiania wiedzy bez zwiększania wynagrodzenia. Jak jednak podkreślił gospodarz spotkania, nie chodzi przede wszystkim o zwiększanie poborów, bo najważniejsze jest dobro pacjenta, ale niestety, ze względu na niskie zarobki, pielęgniarki znajdują lepsze warunki pracy za granicą.

Jarosław Gowin, któremu znane są te problemy, oświadczył, że jeśli wyborcy zdecydują, że to Zjednoczona Prawica będzie rządzić, konkretne programy naprawcze, wspierające tę grupę zawodową, będą wprowadzone i realizowane.

źródło: pct24.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *