Jarosław Gowin przedstawił kandydatów na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie

Jarosław Gowin odwiedził we wtorek Dolny Śląsk, gdzie przedstawił kandydatów Polski Razem w wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz ogłosił zarejestrowanie listy w okręgu dolnośląsko-opolskim.

Były minister sprawiedliwości zawitał do Lubina, Legnicy, Jeleniej Góry, Świdnicy, Wałbrzycha i Wrocławia. W ostatnim z tych miast oficjalnie ogłosił zarejestrowanie listy Polski Razem Jarosława Gowina w okręgu nr 12. Pod listą podpisało się ponad 14 tysięcy osób.

Liderem listy będzie Artur Zasada, poseł do Parlamentu Europejskiego, którego głównymi punktami programu będą kwestie infrastrukturalne. Zdaniem posła na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie kluczowe dla spadku bezrobocia są inwestycje w drogę ekspresową S3, linię kolejową Odrzanka, przywrócenie żeglowności Odrze oraz dalsza rozbudowa lotnisk.

Z drugiego miejsca na liście wystartuje Wojciech Błoński, przedsiębiorca i były koszykarz. Obecny radny miasta Wrocławia podziękował Jarosławowi Gowinowi za możliwość wystartowania jako kandydat niezależny.

„Miałem możliwość zostania radnym we Wrocławiu jako niezależny człowiek, będę zawsze głosował w zgodzie z własnym sumieniem” – powiedział Wojciech Błoński. Zdaniem Błońskiego nazwisko GOWIN oznacza: Gwarancję Obiektywnego Wyboru i Niezależności.

Lider Polski Razem zaprezentował również dwójkę kandydatów pochodzących z Kotliny Kłodzkiej: posła na Sejm RP Andrzeja Dąbrowskiego i Magdalenę Małolepszą. Zdaniem Posła, Dolny Śląsk rozwija się prężnie, ale potrzebuje dalszego rozwoju infrastruktury i likwidowania ograniczeń rozwoju gospodarczego:

„Nam zależy by UE pozostawiała obywatelom i narodom dużą dozę wolności.” – powiedział poseł Dąbrowski.

Natomiast Magdalena Małolepsza, najmłodsza kandydatka, zwróciła uwagę na trudną sytuację młodych ludzi na rynku pracy, zapowiadając, że zamierza walczyć o ich interesy w Parlamencie Europejskim.

Jarosław Gowin podkreślił, że lista Polski Razem w okręgu dolnośląsko-opolskim nie roi się od osób z doświadczeniem partyjnym, pełna jest za to osób niezależnych, z dużym dorobkiem zawodowym i działalnością w samorządzie lokalnym. Odniósł się również do pytań dotyczących akcji #ŻyjPoPolsku”: „Staram się pokazać jak trudno jest przeżyć przez miesiąc kupując produkty polskich firm. Nie mamy nic przeciwko kapitałowi zagranicznemu – chcemy tylko, żeby konkurował z polskimi przedsiębiorcami na uczciwych, sprawiedliwych zasadach”.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wizyty Jarosława Gowina na Dolnym Ślasku i Opolszczyźnie:

 

 

 

 

 

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *