Kowal: Nie rozumiem tej burzy

Amerykański magazyn Politico opublikował rozmowę z Radosławem Sikorskim, w której były minister spraw zagranicznych mówi między innymi o rosyjskiej propozycji wspólnego rozbioru Ukrainy.

Paweł Kowal w TVN24 o słowach Sikorskiego: – Przeraża mnie to polskie ”wow” dzisiaj rano. Wystarczy przeczytać wywiady ludzi związanych z Kremlem, Putina… Nie udawajmy dzisiaj dziewic orleańskich, niech biją się w piersi ci, którzy uwierzyli w zmianę Putina.  Ja nie rozumiem tej burzy. Nie było lekceważenia tej propozycji, bo to nie była propozycja polityczna poważna, proszę przeczytać, co mówił Kozyrow, przeczytać Jana Nowaka- Jeziorańskiego. Jestem zdumiony zamieszaniem wokół rosyjskich imperialnych żartów. Branie tych słów na poważnie jest na wyrost, ale także niepoważne jest lekceważenie przez wielu ludzi w Europie i w Polsce, czemu Wy, dziennikarze, nie sprawdzacie wywiadów z przełomu 2007/2008 roku, tam wszystko można wyczytać.

Kowal o tym, dlaczego Sikorski powiedział o tym teraz:  Może uznał, że nie jest już ministrem i może [w kuluarach] więcej opowiedzieć.

Kowal o Mediolanie: Mediolan nie powinien się zdarzyć, Europa popełnia błędy, niezależnie, czy pozna kuluary. Sprawa jest poważna, trzeba przeformatować naszą politykę wschodnią.

źródło: 300polityka.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *