Kowal: Nieunikniona jest II tura wyborów prezydenckich

– Nauczyłem się nie ekscytować badaniami opinii publicznej – mówił Paweł Kowal z Polski Razem, komentując najnowsze wyniki sondaży przed wyborami prezydenckimi. Polityk podkreślał, że bez względu na zmiany jakie mogą nastąpić w sondażach, II tura wyborów jest nieunikniona.

– Dobrze byłoby, aby prezydent był prezydentem aktywnym – mówił były europoseł w rozmowie z Piotrem Goćkiem. Kowal podkreślał, że „aktywna” prezydentura jest możliwa, ale jest „bardziej ryzykowna dla reelekcji” w kolejnym wyborach. – Jeśli jest taki prezydent (…) to jest szansa na jakiś ruch w Polsce – stwierdził Kowal.

Polityk podkreślił jednocześnie, że nie chodzi o „negowanie wszystkie co było dotychczas” ale o „chodzi o to, by zagrać na miarę naszych (polskich – przyp.red.) możliwości.

Polityk odniósł się także do kwestii ewentualnych koalicji jakie mogą powstawać przy okazji jesiennych wyborów parlamentarnych. – Czas budować obóz (prawicy – przyp.red) i zaprosić kolejnych do tego obozu, w tym może Pawła Kukiza – stwierdził. Podkreślił jednocześnie, że po 10 maja, Kukiz będzie musiał zadeklarować czy chce zaangażować się w politykę. – Kukiz będzie musiał zadecydować czy wchodzi w politykę, czy nie – mówił Kowal.

Były europoseł podkreślał też, że kluczową sprawą w tworzeniu skutecznego bloku prawicy jest „komunikacja z wyborcami”. – Mniej się martwić o losy poszczególnych liderów – dodał, podkreślając, że szansą na „zwiększanie konkurencyjności na rynku politycznym” jest m.in. wprowadzenie Jednomandatowych Okręgów Wyborczych.

źródło: telewizjarepublika.pl

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *