Prof. Andrzej Stanisławek „jedynką” Polski Razem w Lublinie

Prof. Andrzej Stanisławek będzie liderem lubelskiej listy Polski Razem w wyborach do Parlamentu Europejskiego” – poinformował dzisiaj w Lublinie Jarosław Gowin. Prezes Polski Razem przedstawił także czworo kolejnych kandydatów. 

„To dla nas wyraz dużego zaufania. Osoba z takim autorytetem, której tylu pacjentów zawdzięcza życie, zdecydowała się poprowadzić naszą listę. Pan profesor swoją biografią dowiódł, że jest wybitnym przywódcą” – mówił Jarosław Gowin.

Prof. Andrzej Stanisławek jest onkologiem z 35-letnim doświadczeniem, obecnie pracuje w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Do tej pory nie był zaangażowany politycznie. – „Coraz mniej liczę na to, że zmiany w polskiej służbie zdrowia wprowadzą ministrowie. Rozumiem, że jest kryzys i nie ma pieniędzy, ale nie wszystko zależy od nich. Mam program, który przez Komisję Europejską chcę wprowadzić w Polsce” – mówi Stanisławek.

Lider lubelskiej listy PR proponuje m.in. likwidację systemu eWUŚ i umożliwienie dostępu każdemu obywatelowi przynajmniej do bezpłatnej opieki ambulatoryjnej. A także poprawę dostępu chorych do lekarzy, czy prowadzenie przez NFZ rankingów wydajności i jakości leczenia szpitali. Zdaniem Stanisławka należy postawić także na rozwój turystyki medycznej.

Drugie miejsce na liście zajął były poseł dwóch kadencji, obecnie radny powiatu świdnickiego Andrzej Mańka. W wyborach wystartują także dziennikarz muzyczny i prezenter radiowy Jerzy Janiszewski, przewodniczący Uczelnianego Samorządu Studentów KUL Tomasz Tokarski oraz doktorantka tej samej uczelni Dorota Cisak.

0 replies

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *